Filip Chudý Kultúra

Prichádza posledný májový víkend: V Považskej a okolí ponúkne aj tieto podujatia

Pred nami je posledný májový víkend. Ak ešte neviete, kde a ako ho stráviť, tu je malá pomôcka pre vás.

Ilustračný obrázok k článku Prichádza posledný májový víkend: V Považskej a okolí ponúkne aj tieto podujatia
Zdroj: TASR

Zbaľ sa a poď

26. mája o 17:30, Vlastivedné múzeum

Tradičné cestovateľské stretnutie nás tentoraz zavedie do Ekvádora. Uskutoční sa v prednáškovej miestnosti Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici na 2. poschodí budovy Strednej priemyselnej školy. O svoje zážitky sa podelí Vladimír Bízik, ktorý predstaví indiánsky kmeň Huaorani, žijúci do polovice 20. stor. bez akéhokoľvek kontaktu s civilizáciou.

Lámačské chvály

26. mája o 18:00, fontána pri kine Mier

Bezplatný živý koncert pri fontáne v centrálnej mestskej zóne s podtitulom: Žijeme, aby sme ho chválili.

Majstrovstvá Slovenska kadetov

26. – 28. mája, športová hala

Basketbalových kadetov IMC Slovakia Považská Bystrica čaká od piatka do nedele turnaj Final Four, na ktorom sa bude rozhodovať o tituloch majstrov Slovenska. Sily si zmerajú štyri najlepšie mužstvá po základnej časti. Považskobystričanov čakajú tieto súboje: piatok o 20:00 Žilina, sobota o 18:00 Košice, nedeľa o 12:00 Banská Bystrica. Každý deň predtým sa hrajú aj zvyšné súboje turnaja.

Votrelec: Covenant

26. mája o 19:00, kino Mier

Týmto filmom režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý nám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje posádka vesmírnej lode Covenant kolonizovať vzdialenú planému na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idylickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet… Americký sci-fi horor.

Bačova cesta

27. mája o 13:00, Koliba Papradno

IX. ročník Slávnostného otvorenia salašníckej sezóny. Môžete prísť ochutnať výrobky súvisiace so salašom, pričom je pripravený aj bohatý kultúrny program.

Kráľ Artuš: Legenda o meči

27. mája o 19:00, kino Mier

Keď mladému Artušovi zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko. Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba. Akčná fantazijná dráma.

Futbal: Považská Bystrica – Dulov

28. mája o 10:00, futbalový štadión

Považskobystričania si môžu v tomto stretnutí zabezpečiť postup do 5. Ligy, stačí im akákoľvek výhra nad 12. mužstvom tabuľky. Vypuknú postupové oslavy?

Miroslav Ješko: Z mojich ciest

Kino Mier

Výstava fotografií považskobystrického rodáka s podtitulom Egypt a výber cestovateľských fotografií. V kine Mier si ju môžete pozrieť do 30. júla v nasledovných časoch: v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00, v stredu dokonca až do 18:00, v sobotu a v nedeľu v čase podujatí v priestoroch kina Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania, máte pripomienky a požiadavky? Môžete ich riešiť aj takto

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM