Filip Chudý Kultúra

Prevetrajme si hlavu cez víkend v Považskej: Špeciálnym hosťom bude Kuly

Blíži sa posledný víkend tohto mesiaca. Ale aj na konci októbra môžeme zažiť v našom okolí zaujímavé druhy zábavy. Kde a kedy?

Ilustračný obrázok k článku Prevetrajme si hlavu cez víkend v Považskej: Špeciálnym hosťom bude Kuly
Zdroj: TASR

Zbaľ sa a poď do Čiernej Hory

25. októbra o 17:30, Vlastivedné múzeum

Prostredníctvom zážitkov a fotografií sa môžete preniesť do Čiernej Hory. Malou krajinou ukrývajúcou skalnaté hory, veľké kaňony, rozkvitnuté horské lúky a čisté modrozelené rieky vás prevedie Jozef Diky.

Hokej: Považská Bystrica – Martin

25. októbra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice bojujú o play-off, pričom teraz ich čaká mimoriadne dôležitá séria domácich zápasov. Počas nej privítajú aj Martin.

Zombieland: Rana istoty

25. októbra o 18:30, kino Mier

Kvarteto zabijakov zombie sa po desiatich rokoch vracia do boja! Columbus, Tallahasse, Wichita a Little Rock sa v pokračovaní kultovej hororovej komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. Hororová komédia USA.

Coolkvíz liga: 2. kolo

25. októbra o 19:00, KC Cooltajner

Druhé kolo druhého ročníka populárnej mestskej kvízovej ligy v KC Cooltajner. Prihlás svoj tím a hraj o tučný bank.

Koncert The3

25. októbra o 21:00, Umelci B2 Klub

Profesionálne zoskupenie The3 tvoria skúsení muzikanti, ktorí si dali za cieľ sprostredkovať poslucháčom spojenie živého hrania svetových aj domácich hitov v spojení zo špičkovými hudobnými výkonmi a originalitou v interpretácii.

Halloweenska party

26. októbra o 10:00, Madagaskar-cafe and fun

Súťaž o najstrašidel­nejšiu masku a najoriginálnejšiu tekvice.

Maľovanie bodkovou technikou

26. októbra o 10:00, papiernictvo Tina

Na tomto workshope sa naučíte maľovať rôzne vzory a motívy jedinečnou bodkovou technikou na kameň, drevo, plátno, karisblok.

Futbal: Považská Bystrica – Malženice

26. októbra o 14:00, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice musia v boji o postup vyhrávať. A tri body zo šlágra kola by boli zvlásť dôležité.

Zdeněk Izer: Na plný coole

26. októbra o 19:00, kino Mier

Nový program českého komika s jedinečným a nezameniteľným humorom. Tento všestranný umelec vás počas dvoch hodín prevedie smiechom do prasknutia. Nebudú chýbať obľúbené scénky, paródie, výborné vtipy a imitácie populárných českých i zahraničných spevákov a speváčiek. Vystúpenie je obohatené video projekciami, rôznymi zábavnými kostýmami a svetelnými efektami.

Zamknutie náučného chodníka v Milochove

27. októbra o 13:00, SMT v Milochove

Stanica mladých turistov v Milochove privíta podujatie, kde symbolicky zamknú náučný chodník, pričom je pripravený zaujímavý program pre deti.

Basketbal: Považská Bystrica – Žiar nad Hronom

27. októbra o 14:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom vstup do sezóny im vyšiel parádne, keď porazili Nitru, Levice aj Petržalku. A vo víťaznej sérii chcú pokračovať.

Premiéra filmu Ukradnutý štát v Pov. Bystrici | KC Cooltajner

27. októbra o 17:00, KC Cooltajner

Pozvánka na považskobystrickú premiéru filmu Ukradnutý štát, ktorá sa uskutoční v predvečer výročia vzniku 1. ČSR, dňa 27.10.2019 o 17:00 v KC Cooltajner. Vstupenky v predpredaji cez internet, cena je 4 eurá za osobu.

Kandráčovci: Šaľene turne 2019 – špeciálny hosť Kuly

27. októbra o 18:00, športová hala

Koncert obľúbenej východoslovenskej hudobnej skupiny. Repertoár tohto telesa je zložený z melódií rôznych kútov Slovenska, so silným akcentom na východoslovenskú, ale i ukrajinskú, rusínsku, či poľskú pieseň. V poslednej dobe do svojho repertoáru Kandráčovci vkladajú hlavne autorské piesne. Práve tie sa tešia u poslucháčov a divákov najväčšej obľube. Špeciálnym hosťom bude Kuly.

Potulky severom

Kino Mier

Autorská výstava fotografií manželov Silvie a Michala Strakových z ciest po severských krajinách. Výstava potrvá do 15. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

O rekonštrukcii SNG.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM