Filip Chudý Kultúra

PREHĽAD pre každého Považskobystričana: Kam za relaxom počas nového týždňa?

Kvalitný oddych vždy príde vhod. Tento týždeň ponúka aj voľný deň navyše, čo by ste mali využiť.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD pre každého Považskobystričana: Kam za relaxom počas nového týždňa?
Foto: Jana Bujňáková / Zdroj: Dnes24.sk

Daj mi tvoje meno

30. apríla o 18:30, kino Mier

Milostný príbeh odohrávajúci sa počas horúceho leta na talianskom vidieku nominovaný na tri Zlaté glóbusy. Film si po premietaní na New York Film Festival vyslúžil najdlhší potlesk v 55-ročnej histórii festivalu.

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

1. a 5. mája o 16:30, futbalový štadión

Považská Bystrica sa odhlásila z piatej ligy, pričom hráčov presunula do treťoligových Borčíc, pod ktorých hlavičkou súťaž dohrá, keďže od budúcej sezóny preberá ich licenciu. Tento týždeň k nám zavíta najprv v utorok Dunajská Streda B, no a potom v sobotu Bánovce nad Bebravou.

Harmónia súvislostí

2. mája o 13:15, Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila prednášku psychológa Stanislava Hvozdíka o rozvíjaní našej osobnosti pred tlakom mediálnych stereotypov.

Jonathan Swensen a Filip Strauch

2. mája o 18:00, koncertná sála ZUŠ HO

Dánsky violončelista a slovenský klavirista budú mať v našom meste koncert. V programe budú César Franck, Alberto Ginastera, Aram Chačaturjan, Claude Debussy.

Avengers: Nekonečná vojna

4. mája o 19:00, kino Mier

Koniec sa blíži… Veľkolepé vyvrcholenie desaťročnej série filmov štúdia Marvel. Môžete sa ho desiť. Môžete pred ním utekať. Ale osud vás aj tak dostihne. Štúdio Marvel prináša do kín najsmrtonosnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Na Zem prichádza mocný Thanos, aby sa zmocnil Kameňov večnosti, ktorých moc potrebuje k naplneniu svojich plánov. Avengers a ich mimozemskí spojenci musia riskovať úplne všetko a pokúsiť sa ho poraziť skôr, než jeho útok privedie vesmír k záhube.

Oslavy sv. Floriána

5. mája o 10:00, pred kostolom

Pred rímskokatolíckym kostolom Navštívenia Panny Márie v Považskej Bystrici prebehnú Oslavy sv. Floriána. V programe slávnostný sprievod so zástavami, hasičská technika a posedenie na mestskom úrade.

Hokejbal: Považská Bystrica – Bratislava

5. mája o 13:00, hokejbalové ihrisko

Hokejbalisti HBK PROTEF sú v semifinále play-off, pričom stav série s LG ABhokej Bratislava je 2:2 na zápasy. Ako zvládnu Považskobystričania rozhodujúci piaty duel?

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

5. mája o 18:00, športová hala

Považskobystričania začnú boj o tretie miesto o týždeň skôr, ako bolo pôvodne plánované, keďže sa tak dohodli kluby. Ukončíme deväťročné čakanie na medailu?

Bačova cesta

5. mája o 13:00, Salaš Pružina

Bačova cesta sa bude niesť v duchu tradičnej májovej bryndze a v tónoch folklórnej hudby. Pripravený bude pravý baraní guláš, tradičné bryndzové halušky, jahňacie špeciality i chutné ovčie syry. Chýbať nebudú ani ukážky výroby syra, hry na fujare či heligónke. O dobrú náladu sa postará Folklórny súbor Váh, spevokol Zrelosť z Visolaj a Ľudová hudba Javorníček z Hvozdnice.

Pepík

5. mája o 19:00, kino Mier

Kolobeh ľudskej duše je nevyspytateľný a pokiaľ nenájde odpovede na tie správne otázky, nenájde svoj pokoj. A takto to má aj hlavný hrdina filmu. Pepa je outsiderom už od narodenia. Má okolo päťdesiatky a pracuje ako úradník. So svojou ženou, majú dve deti a vo svojej domácnosti je viac ako pod papučou. Česká tragikomédia.

Dve a pol kačky

6. mája o 16:00, kino Mier

Rodina, akú by ste nečakali. Hlavný hrdina žije v husej koži svoj život a za nič na svete by nemenil. Peng je totiž gunár, žije v pokoji vo voľnej prírode a pekáč mu nehrozí. Peng je z druhu „hus pohodová“, zo všetkého najradšej sa baví, spoločné husacie rituály alebo akékoľvek iné pravidlá neznáša a v husom slovníku ho nájdeme pod heslom „nezodpovednosť“, „pohodička“ a tiež „na to kašlem.“ Animovaná dobrodružná komédia.

Dubček

6. mája o 19:00, kino Mier

Trvalo to krátko. Eufória z pocitu slobody, viera, že sa napravia chyby minulosti, presvedčenie, že sa Československo zmení na demokratickú krajinu a ľudia budú slobodní. Na čele mnohých významných spoločenských zmien stál koncom 60-tych rokov 20. storočia Alexander Dubček. Slovenská historická dráma.

Mimo predpoklad

MG ART galéria

MG ART galéria v Považskej Bystrici hostí výstavu diel Petry Lomnickej a Michala Janigu, ktorý pochádza z nášho mesta. Galéria býva otvorená od utorka do piatka v čase 11:00 – 16:00. Výstava potrvá do 8. júna.

Čaro modrotlače

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici sprístupnilo výstavu „Čaro modrotlače“. Tá približuje tradičnú techniku farbenia látok modrotlačou, ktorá sa rozšírila na Slovensku v priebehu 18.-19. storočia a je populárna aj medzi mladou generáciou, najmä v inovatívnej módnej „etno-vlne“. Výstava potrvá do 27. júla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM