Filip Chudý Rôzne

Považskú čaká dopravný ARMAGEDON: V centre nezaparkujete, náplasťou MHD zadarmo

Ak sa chystáte na Mestské slávnosti v Považskej Bystrici, potom autom radšej nechoďte. Choďte pešo, na bicykli či využite MHD zadarmo.

Ilustračný obrázok k článku Považskú čaká dopravný ARMAGEDON: V centre nezaparkujete, náplasťou MHD zadarmo
Zdroj: Dnes24.sk

Parkovanie a celkovo doprava v Považskej Bystrici bude v najbližších dňoch výrazne obmedzená. Spôsobia to nielen sobotné uzávery ulíc počas pretekov Okolo Slovenska, o ktorých sme už informovali (pozrite článok nižšie), ale chystá sa aj masívne uzavieranie parkovísk v centre mesta.

Parkoviská v centre uzavrú

Mesto na svojej stránke uvádza, že parkovisko za mestským úradom uzavrú už od utorka, keď tam majú uviesť do života nové CD Moštenskí Pajtáši, pričom od štvrtka tam majú byť kolotoče. Ak to teda bude povolené.

Parkovanie v centre však bude počas víkendu výrazne obmedzené, keďže uzavrú aj parkoviská na Námestí Andreja Hlinku, pri hoteli Manín i medzi Lidlom a Bancom.

„Priestor za mestským úradom obsadia kolotoče. Parkovisko pred VÚB bude od piatku do soboty večer uzavreté kvôli cyklistickým pretekom. Celú sobotu bude uzavreté parkovisko pri hoteli Manín a v piatok nebude možné parkovať medzi Lidlom a Bancom, kde budú jarmočné stánky. V meste sa počas víkendu bude dať zaparkovať len za OD Tabat, v podvečerných hodinách radnici prisľúbili otvorenie parkoviska pri Kauflande,“ oznámilo mesto.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

MHD zadarmo

Dobrou správou je aspoň to, že keďže vo štvrtok začína Európsky týždeň mobility, bude tradične MHD zadarmo. Teraz v Považskej Bystrici to bude počas celých Mestských slávností (17. – 19. septembra).

Počítajte však s tým, že v sobotu kvôli uzávere ulíc budú aj autobusy meškať, keďže cez mesto sa nebude dať počas prejazdu pelotónu prejsť. Obmedzenia sa dotknú aj prímestských autobusov.

Okrem toho budú posilnené tieto sobotné a nedeľné spoje v MHD:

MHD32 – Praznov cez Zemiansky Kvašov
Smer Praznov
19:40, 23:15
Smer mesto
20:08

MHD11 – Rozkvet
21:29, 23:09

MHD3 – Podmanín
Smer Podmanín
21:25, 22:25, 23:05
Smer mesto
21:58

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM