Filip Chudý Rôzne

Považskobystrický jarmok ponúkol ďalšiu atrakciu: Súťaž priamo pred ľuďmi, FOTO

Okrem zábavy, ktorú jarmok celkovo ponúkol, sa na ňom odohrala aj jedna zaujímavá súťaž. Žiaci ukazovali svoju zručnosť priamo pred zrakmi ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrický jarmok ponúkol ďalšiu atrakciu: Súťaž priamo pred ľuďmi, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Tohtoročný Považskobystrický jarmok nebol len o zábave a dobročinnosti, ale aj o súťažení. Priamo počas neho sa na chodníku v blízkosti kina Mier v rámci Uličky starých remesiel uskutočnilo finále súťaže zručností žiakov základných škôl Mladý remeselník, pričom žiaci ukazovali svoje umenie priamo pred zrakmi návštevníkov jarmoku.

Čítajte tiež: Neobyčajný stánok na Považskobystrickom jarmoku: Zákazníci rozhodovali o cene

Do finále postúpilo šesť škôl z bývalého okresu Považská Bystrica: ZŠ Slovanská Púchov, ZŠ Komenského Púchov, Cirkevná ZŠ sv. Margity Púchov, ZŠ Domaniža, ZŠ Považská Teplá a ZŠ Slovenských partizánov Považská Bystrica. O ich účasti vo veľkom finále rozhodli dve regionálne a jedno mestské kolo, ktorých sa zúčastnilo celkovo 17 základných škôl.

Náročná úloha

Mladý remeselník 2016: Súťaž na Považskobystrickom jarmoku
8
Galéria

Úlohou účastníkov bolo zhotovenie kŕmidla pre vtákov a čo najrýchlejšie zaskrutkovanie skrutiek do sadrokartónu.

„Súťaž trvala štyri hodiny a podľa vyjadrenia žiakov, ako aj pedagogického sprievodu, bola veľmi náročná. Hodnotiaca komisia mala pri hodnotení náročnú prácu, lebo sa hodnotila nielen presnosť, ale aj vzhľad výrobkov,“ prezradil riaditeľ Strednej odbornej školy (SOŠ) v Považskej Bystrici Ján Kunovský, ktorá podujatie pripravila.

Začiatok tradície

Víťazom sa nakoniec stala ZŠ Domaniža, druhá skončila považskobystrická ZŠ Slovenských partizánov a stupeň víťazov doplnila Cirkevná ZŠ sv. Margity v Púchove. Víťazi boli ocenení vecnými darmi od sponzorov podujatia, žiaci dostali ručné náradie a školy umiestnené na prvých troch miestach dostali elektrické náradie.

„SOŠ Považská Bystrica bude aj naďalej rozvíjať spoluprácu so základnými školami, aby ich žiakom umožnila získať základne manuálne zručnosti. Na základe pozitívnych ohlasov od zúčastnených škôl v roku 2017 celú súťaž zopakujeme a chceli by sme z toho urobiť tradíciu,“ dodal Kunovský.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Mladí považskobystrickí stavbári boli úspešní: Medaily na medzinárodnej sú­ťaži

V Považskej sa stavajú byty za milióny eur: Budú mestské alebo súkromné?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM