Rôzne

Považskobystrickí seniori kráčajú s dobou: Možno si zahrajú aj počítačové hry

Tento rok sme mohli hlasovať, kam pôjdu financie z participatívno-komunitného rozpočtu nášho kraja. Ten dodatočne schválili financie aj pre seniorov.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí seniori kráčajú s dobou: Možno si zahrajú aj počítačové hry
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Podporiť považskobystrických seniorov v snahe o získanie základnej počítačovej gramotnosti alebo u niektorých prehĺbenie už doposiaľ nadobudnutých vedomostí je hlavným cieľom projektu Aktívny senior – šťastný senior. Za približne 1400 eur z participatívno-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja kúpila samospráva dva notebooky so softvérovým vybavením a tlačiareň do denného centra seniorov.

Vďaka novému technickému vybaveniu získajú seniori nielen nové kontakty, ale aj zručnosti, ktoré im umožnia samostatnejšie komunikovať s rôznymi inštitúciami.

„Tešíme sa, že sa zjednoduší naša komunikácia s mestským úradom. Možno si zahráme aj nejaké počítačové hry. Keď budeme chcieť ísť napríklad na výlet, bude to jednoduchšie. Pozrieme si to predtým všetci spoločne na internete, aby sme videli, čo nás čaká. Môžeme si tiež pozrieť cestovný poriadok,“ uviedla dôchodkyňa Matilda, jedna z členiek denného centra.

Seniori z denných centier v Považskej Bys­trici si našli miesto pre svoje aktivity v zrekonštruovanom ovále futbalového štadióna v roku 2016. Minulý rok vďaka participatívnemu rozpočtu TSK získala radnica aj financie na vybavenie telocvične. Pribudli rotopedy, rebriny, palice nordic walking a fitlopty. 

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM