Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystrickej nemocnici dochádzajú zásoby: Čoho je kriticky málo? VIDEO

Aj Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica potrebuje zdravotnícky materiál. Aký je aktuálny stav zásob?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Zdravotnícky materiál je v súčasnom období žiadaný tovar. Slovensko sa snaží zohnať rôzne pomôcky aj v zahraničí, aby sa čo najviac uspokojil dopyt. My sme zisťovali, ako je na tom so zásobami Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica.

„Aktuálne zásoby, čo sa týka masiek, rukavíc a jednorazových plášťov, to máme pri súčasnej spotrebe približne na týždeň. Ako sa totiž vydávajú, tak po trochách aj neustále prichádzajú,“ povedal riaditeľ považskobystrickej nemocnice Igor Steiner.

Nedostatok respirátorov

Ako však ďalej uviedol, krízovú alebo zlú situáciu majú s respirátormi. „Vo štvrtok sme mali k dispozícii 30 respirátorov. Pokiaľ nenastane situácia, že príde väčšie množstvo evidentne nakazených, alebo nejakým spôsobom s priamym kontaktom s koronavírusom, vieme s takým počtom vydržať za týchto podmienok možno 3–5 dní. Pokiaľ by prišlo väčšie množstvo, môže sa to minúť aj v priebehu 24–48 hodín. Ťažko sa mi to v tejto chvíli odhaduje,“ ozrejmil riaditeľ vo štvrtok, pričom v piatok 20. marca nám oznámil, že im priviezli ďalších 10 respirátorov.

Podľa vlastných slov komunikoval s viacerými dodávateľmi. „Bohužiaľ, oni sú podľa vlastných vyjadrení rovnako vybrakovaní a nemajú žiadne respirátory na sklade. A to ani druhého či tretieho typu,“ doplnil Steiner.

Hľadajú pomoc

Písal aj na organizáciu, ktorá pomáha nemocniciam. „Napísal som kompletne čo potrebujeme. Ozval sa mi odtiaľ aktívne jeden pán, za čo ho nesmierne chválim a ďakujem. Opýtal sa na situáciu v Považskej Bystrici, vysvetlil som mu ju. Síce povedal, že teraz respirátory nemajú, ale keďže sme nemocnica, budeme uprednostnení, keď ich mať budú. Ale kedy to bude, nevedel špecifikovať,“ dodal riaditeľ NsP.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM