Filip Chudý Rôzne

Považskobystrická stanica bude iná: Pozrite, kde treba nastupovať, VIDEO a FOTO

Verejná hromadná doprava v Považskej Bystrici bude v najbližších mesiacoch zmenená. Zistili sme, na čo všetko sa treba pripraviť.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická stanica bude iná: Pozrite, kde treba nastupovať, VIDEO a FOTO
25
Galéria

Ako sme vás už pred rokom informovali, v auguste 2017 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka schválilo Mestskej dopravnej spoločnosti (MDS), a.s. Považská Bystrica, ktorá sa stará o mestskú hromadnú dopravu v našom meste, nenávratný finančný príspevok 1 468 224,41 eur na projekt zvýšenia atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v meste Považská Bystrica. Celková zazmluvnená suma tohto projektu predstavovala 1 631 360,46 eur, pričom zvyšných 10 % k eurofondom tvoria vlastné súkromné zdroje spoločnosti, ktorej tretinovým majiteľom je mesto. Po roku čakania sa prechádza k realizácii projektu, ktorý by mal prebiehať od septembra 2018 do júna 2019.

Kvôli začatiu rekonštrukcie príde v najbližších dňoch k zmenám na považskobystrickej autobusovej stanici a jej blízkom okolí. „Mestskú a prímestskú hromadnú dopravu z nej musíme premiestniť. Autobusy MHD budú počas rekonštrukcie zastavovať pred stanicou na terajšom parkovisku, čiže tam, kde aj v minulosti. Štyri zastávky MHD budú presne oproti vchodu do stanice. Zvyšok bude naďalej slúžiť ako parkovisko. Prímestské autobusy budú zastavovať na terajšom prvom nástupišti a na parkovisku medzi stanicou a zimným štadiónom. Tento priestor je už označený vodorovným dopravným značením, no pridáme tam aj zastávky,“ povedal Jozef Keruľ, predseda predstavenstva MDS.

„Čo sa týka samotnej rekonštrukcie, zo súčasných piatich nástupíšť urobíme tri a navyše budú kryté tak, aby sa dalo prejsť na ne po suchu. Vo vzniknutom priestore po odstránených zadných nástupištiach vybudujeme parkovacie plochy. Navyše vedľa budovy stanice pribudne aj priestor pre cyklistov, kde sa budú dať bezpečne odstaviť bicykle. Tiež sa autobusová a železničná stanica prepoja moderným informačným systémom, vďaka ktorému budú mať ľudia presné informácie o spojoch. Toto na Slovensku nikto nemá, ak teda nie sú obe stanice v jednom celku,“ prezradil spolumajiteľ MDS Vladimír Podoliak s tým, že samotná budova autobusovej stanice prejde len minimálnymi zmenami.

Obmedzenia vzniknú aj v okolí autobusovej stanice. „Na Mládežníckej ulici je už vyznačený pruh, kde budú dočasné parkoviská pre autobusy. Vodiči si tam teda budú musieť dávať pozor, keďže v strede ulice pri ostrovčeku sa budú navyše autobusy otáčať. Ulica Športovcov bude na tom podobne, aj tam je už vyznačený pruh pre autobusy popri športovom areáli, pričom k otáčaniu autobusov príde v križovatke s Kukučínovou ulicou. Na zastávkach pri železničnej stanici budú minimálne obmedzenia vtedy, keď sa tam bude budovať informačný systém,“ opísal Keruľ.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako bude autobusová stanica vyzerať po dokončení vyzerať, to si môžete pozrieť vo fotogalérii. V nej je aj to, kde budú po novom dočasne umiestnené zastávky mestskej a prímestskej hromadnej dopravy. Na foto je vysvetlené, ako to bude počas prác vyzerať a kde sa bude nastupovať.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrická autobusová stanica sa mení: Takto sa bude nastupovať
25
Galéria
Zdroj: Mestská dopravná spoločnosť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM