Kultúra

Považskobystričanky Adriana (18) a Mária (15) sú najlepšie na Slovensku: Čaká ich veľká premiéra na ME

V kategórii trendových tancov v disciplíne hip hop sa budeme spoliehať na domácom európskom šampionáte na národné šampiónky z nášho mesta. Tie už na sebe makajú!

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanky Adriana (18) a Mária (15) sú najlepšie na Slovensku: Čaká ich veľká premiéra na ME
Zdroj: Mária Kalašová

Ako sme vás už informovali Majstrovstvá Slovenska vo výrazových tancoch v Leviciach v disciplíne hip hop ovládli dve mladé Považskobystričanky Adriana Balážiková (18) a Mária Kalašová (15). Tie sa vďaka tomu môžu nielen vyhrievať na slovenskom výslní, ale čoskoro budú mať možnosť si merať sily aj s európskou špičkou na ME.

Ich úspech je o to výraznejší, že na domácom šampionáte debutovali a podľa vlastných slov nemali ani len predstavu, ako to celé na nich prebieha. „V ten deň, keď sme tam ešte len išli, tak som sa veľmi bála toho, ako to celé dopadne, veď to boli naše prvé majstrovstvá. Obávali sme sa, že nebudeme dosť dobré a že nás všetci vypískajú, no nejako sme to neriešili, predsa sme si povedali, že aj keby to nevyšlo a nikam sa neposunieme, tak aspoň naberieme nové skúsenosti,“ povedala nám čerstvá majsterka Slovenska medzi juniormi Mária Kalašová.

Kvalifikovali sa na ME

Tento národný šampionát nebol len tak obyčajný, bola to totiž zároveň kvalifikácia na ME, kde sa obe naše tanečníčky kvalifikovali. „Majstrovstvá Slovenska som videla ako obrovskú príležitosť posunúť sa vpred. Tým, že sme postúpili na ME, máme možnosť na ďalšie úspechy. Európsky šampionát bude prvýkrát na prelome júna a júla tohto roka v Leviciach. Predtým boli ME vždy v zahraničí. Domáce prostredie má svoje výhody aj nevýhody, ale nesmierne sa tešíme a posnažíme sa dosiahnuť čo najlepší výkon,“ dodala trénerka a súťažiaca v jednej osobe Adriana Balážiková.

„Majstrovstvá Európy sú už čoskoro, takže ideme makať, makať a znovu poriadne makať,“ doplnila svoju trénerku a partnerku v tanečných duách Mária Kalašová.

Ďakujú za podporu

„Ďakujeme našej vedúcej Ivete Meluchovej, ktorá nám pomáha, vybavuje súťaže a podporovala nás celý čas. Taktiež ďakujeme za podporu rodičom a priateľom, bez nich by sme to nezvládli,“ povedala za obe Adriana Balážiková.

Môže vás zaujímať:

Mimoriadny úspech Adriany (18) a Márie (15) z Považskej: Dobyli Slovensko, čaká na ne Európa! FOTO

Považskobystrický pohár v diskotancoch 2016: Hip-hop patril našim tanečníkom

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM