Hádzaná Video

Považskobystričania zvalcovali súperov do postupky: Prvé miesto svedčí, VIDEO

Najlepší vstup do novej extraligovej sezóny majú považskobystrickí hádzanári, ktorí nedali prvým dvom súperom šancu.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hádzanári MŠK Považská Bystrica ukážkovo zvládli vstup do nového ročníka Niké Handball extraligy. Po Modre (37:16) prevýšili aj Šaľu (40:18) a po dvoch kolách sa usadili na čele tabuľky. Zároveň nastrieľali v úvode ročníka najviac gólov a najmenej ich spomedzi všetkých klubov inkasovali.

Koncentrácia

„Prvé dva zápasy boli podobné v tom, že sme museli držať koncentráciu a ísť poctivo celých 60 minút, čo chalani splnili a s chuťou si zahrali. Dobre sme sa rozbehli do súťaže,“ povedal považskobystrický tréner Václav Straka.

Ten však tieto výsledky nepreceňuje, keďže vie, že až teraz na jeho tím čakajú vážnejšie zápasy. Najbližšie to bude šláger na pôde Prešova (18. 9. o 16.00 hod.) a následne doma privítame ambiciózny Hlohovec (21. 9. o 19.00 hod.).

Postupka

V prvom zápase hráči MŠK vyhrali o 21 gólov, čo bolo symbolické v tom, že presne také číslo na drese má navrátilec do Považskej Bystrice Ľubomír Ďuriš. Tomu číslo 21 prenechal Martin Briatka. V druhom kole vyhrali zas o 22 gólov, čiže sa natíska otázka, či postupka bude v Prešove pokračovať. „Tak dúfam, že ale pre nás do plusu,“ s úsmevom odpovedal Straka.

Šaľa išla podľa slov jej trénera Štefana Kelemena do zápasu v Považskej Bystrici s cieľom nedostať veľa gólov, čo sa im nepodarilo. „Bol to jednoznačný zápas. Domáci hrali v pohode a musím im k tomu pogratulovať. My musíme pokračovať v začatej práci,“ doložil.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 40:18 (21:7)
Najviac gólov: Bystrický 7, Hozman 6, Jurák 4 – Bleho 6, Bogár 5, Sedláček 4/3. Rozhodovali: Manek, Majstrík, 7 m hody: 1/0 – 5/3, vylúčení: 3:4, 450 divákov.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 40:18
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM