Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystričania vyšli do ulíc: Pietna spomienka na VIDEO a FOTO

Od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice ubehol už rok. Pri tejto príležitosti ľudia vyšli do ulíc a Považská Bystrica nebola výnimkou.

Zdroj: Dnes24.sk

Slovensko si pripomína rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti iniciatíva Za slušné Slovensko organizovala desiatky zhromaždení doma aj v zahraničí. Inak tomu nebolo ani v Považskej Bystrici, kde pripravili vo štvrtok spomienkový sprievod so sviečkami od mestského úradu so začiatkom o 17:00, ktorý viedol mestom smerom ku Cooltajneru, kde sa následne uskutočnilo zhromaždenie Za slušné Slovensko.

Na ňom sa zhromaždeným prihovorili rečníci, sprevádzaní hudobnými vstupmi, pričom k pamätnému miestu na Jána a Martinu položili sviečky na ich pamiatku.

Pred dom kultúry sa postupne zhrnulo podľa slov organizátorov približne 500 ľudí. Na facebookovej udalosti sa k tomuto podujatiu v Považskej Bystrici prihlásilo cez 350 ľudí.

„Naše požiadavky trvajú už rok. Stále voláme po vyšetrení vraždy Jána a Martiny a rovnako po dôveryhodnej vláde,“ uviedli predstavitelia iniciatívy Karolína Farská a Juraj Šeliga. „Chceme poznať mená tých, ktorí si objednali túto vraždu, rovnako budeme pozorne sledovať spôsob vyšetrovania a vytvárať verejný tlak proti politickým zásahom,“ doplnili.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70 000 eur. Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Všetci sú vo väzbe.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

FOTO: Sprievod a zhromaždenie v Považskej na počesť Jána a Martiny
26
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM