Filip Chudý Kultúra

Považskobystričania sa majú na čo tešiť: TOP 10 akcií roka 2018

Nový rok bude v Považskej Bystrici naplnený množstvom zábavy. Na ktorých podujatiach by ste nemali chýbať?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania sa majú na čo tešiť: TOP 10 akcií roka 2018
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Hádzaná: Zápasy Slovenska

7. a 11. januára, športová hala

Na začiatku nového roka sa v Považskej Bystrici dvakrát predstaví slovenská hádzanárska reprezentácia v rámci prvej fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Nemecku a Dánsku. Najprv 7. januára privítame o 15:00 Fínsko a 11. januára o 18:30 Rusko.

Kollárovci – Neúprosný čas

10. februára o 17:00, športová hala

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Svoj koncert budú mať opäť aj v Považskej Bystrici.

Hádzaná: Považská Bystrica – Madeira

11. februára o 18:00, športová hala

Medzi 16 najlepších klubov Vyzývacieho pohára postúpili aj hádzanári Považskej Bystrice. Tým sa v osemfinále tohto európskeho pohára postaví do cesty portugalská Madeira. Zvládnu túto ťažkú prekážku?

Adam Ďurica spolu tour

1. marca o 19:00, kino Mier

Najobľúbenejší spevák roka v ankete OTO Adam Ďurica pokračuje vo svojom úspešnom koncertnom turné. So svojím doteraz najlepším programom vystúpi v nových mestách, v ktorých ho fanúšikovia ešte nemali možnosť vidieť koncertovať, preto príde aj k nám.

Dni mesta

15. – 16. júna, pred mestským úradom

Považská Bystrica v novom roku oslávi 72. výročie udelenia štatútu mesta. Pri tejto príležitosti budú nachystané veľké dvojdňové oslavy. Pripravený bude bohatý kultúrny program, ktorý sa má postupne upresňovať.

Rozprávkový les 2018

V júni, areál ZŠ SNP

Aj tento rok sa pripravuje Rozprávkový les, ktorý každoročne hlavne pre deti sľubuje plno prekvapení. Konať sa bude opäť v areáli ZŠ SNP a tiež v miestnom lesoparku.

Kultúrne leto 2018

V lete, centrum mesta

V Považskej Bystrici sa pripravuje aj nové Kultúrne leto, ktoré prinesie množstvo podujatí. Jeho hlavná porcia by sa mala opäť odohrávať pri fontáne v centrálnej mestskej zóne.

Považskobystrický jarmok

V septembri, centrum mesta

V Považskej Bystrici sa bude konať už 23. ročník tradičného jarmoku, ktorý ponúkne aj tento rok bohatý program do večerných hodín. Príďte sa naň v septembri zabaviť do centra mesta.

Vianočné trhy

V decembri, centrálna mestská zóna

K vianočnej atmosfére v našom meste prispejú aj vianočné trhy. Tie boli v Považskej Bystrici v roku 2017 v novom šate. A keďže na ne mesto malo pozitívne ohlasy, preto by v podobnom duchu mali prebiehať aj v novom roku.

CoolTajneR

Pred domom kultúry

Aj po štvrtýkrát sa budú môcť obyvatelia Považskej Bystrice tešiť na obľúbený projekt CoolTajneR, ktorý pripraví pestrý program hlavne na leto pre všetky vekové kategórie, no pokračovať má celým rokom. Ľudia sa môžu tešiť na osvedčené formáty ako Noc literatúry, Noc divadiel, Svätojánsku noc, Vítanie prázdnin, cyklojazdy mestom, koncerty, diskusie, Zdvihni hlavu z davu a mnoho iného, pričom nebudú chýbať ani novinky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zakladateľ považskobystrického závodu v zrkadle času: FOTO z uvedenia knihy

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM