Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystričania, pozor: Zberný dvor je na novom mieste, VIDEO a FOTO

Ak aj vy patríte medzi obyvateľov nášho mesta, ktorí využívajú zberný dvor, potom zbystrite. Ten sa totiž premiestnil. Kde ho po novom nájdeme?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, pozor: Zberný dvor je na novom mieste, VIDEO a FOTO
17
Galéria

Od 1. októbra 2018 prišlo v Považskej Bystrici k zmene zberného miesta v lokalite Zámostie. Doterajší zberný dvor v bývalom areáli skladov Jednoty za uhoľnými skladmi sa premiestnil do blízkosti Humy. Dostanete sa tam z Orlovského mosta smerom na diaľnicu, no nepôjdete na ňu, ale odbočíte na novú komunikáciu pri železničnej trati, na ktorej nové zberné miesto prakticky hneď uvidíte. Ako informovala Katarína Joppeková, referentka pre marketing a obchod Megawaste Slovakia, hlavným podnetom na zmenu lokácie zberného miesta bola snaha o zvýšenie kvality služieb, ktoré poskytujú pre občanov mesta Považská Bystrica.

„Všetci sme pociťovali, že kapacita starého zberného miesta nezodpovedala potrebám občanov – malý priestor, ktorý v tých najfrekventova­nejších časoch nedokázal poňať viacero občanov. Logicky, do menšieho priestoru sa zmestilo menej kontajnerov, ktoré bolo potreba častejšie vyvážať. Zmenou lokácie zberného miesta sme odstránili tieto faktory, ktoré nás limitovali,“ vysvetlila.

Novovytvorené dočasné zberné miesto je umiestnené na pozemku, ktorý má rozlohu takmer 5 000 m². „Pre občanov sme pripravili naozaj nadštandardné podmienky. Obrovskou výhodou je, že tu dokážeme obslúžiť viacero občanov naraz. Po pozemku sú veľmi logicky umiestnené veľkoobjemné kontajnery, do ktorých môžu ľudia vyhadzovať odpad,“ uviedla Joppeková s tým, že každý kontajner je viditeľne označený a samozrejmosťou je aj viac obslužného personálu, ktorý je vždy ochotný pomôcť a poradiť.

Čo sa týka formálneho fungovania, otváracie hodiny ostali zachované. V pondelok až piatok od 6:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00. „Pre ľudí sa v tomto prípade nič nemení. Ako na starom zbernom mieste, aj sem môžu doviezť odpad len občania Považskej Bystrice, preukázať sa musia občianskym preukazom,“ doplnila referentka pre marketing a obchod Megawaste Slovakia.

Zdroj: Dnes24.sk

Nový zberný dvor bude trvale umiestnený na novom mieste. „Názov ,dočasné zberné miestoʻ bol zvolený len pre potreby legislatívneho postupu pri jeho zriaďovaní. V budúcnosti bude tento zberný dvor vybavený trvalými stavbami, zapustenými kontajnermi a zodpovedajúcou infraštruktúrou. Preto terajší stav považujeme za dočasný,“ dodala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrický zberný dvor na novom mieste: Pozrite, ako to na ňom vyzerá
17
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM