Filip Chudý Futbal

Považskobystričania dostali rozhodnutie: Fanúšikov veru nepoteší!

Naši futbalisti mali už od jarnej časti šancu pôsobiť vo vyššej súťaži, ale nechcú riskovať, že prídu aj o to, čo majú. Aké rozhodnutie teda padlo?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania dostali rozhodnutie: Fanúšikov veru nepoteší!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás informovali, futbalový klub MŠK Považská Bystrica dostal od FK Spartak Bánovce nad Bebravou ponuku, aby hral namiesto neho štvrtú ligu, keďže Bánovčania sa stali v zime majiteľom účastníka tretej ligy FC Horses, pričom práve túto vyššiu súťaž budú hrať na jar. Konkrétna ponuka bola vykonať transformáciu B družstva Bánoviec do MŠK Považská Bystrica. Považskobystričania o to prejavili záujem, ale manažér klubu Ján Panák od začiatku hovoril, že musí to byť právne čisté, inak do toho nepôjdu.

Preto čakali na stanovisko od Legislatívno-právneho oddelenia (LPO) Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktoré im už bolo doručené. To nám Ján Panák poskytol, pričom je vypracované na piatich stranách, vyberáme z neho záver, kde je vysvetlenie: „Predmetnú právno-organizačnú zmenu s akcentom na ustanovenie čl. 16 ods. 5 stanov SFZ nie je možné vykonať. Pokiaľ by však podávateľ žiadosti o právno-organizačnú zmenu osvedčil neporušenie čl. 16 ods. 5 stanov SFZ, LPO SFZ by posúdil súlad tejto právno-organizačnej zmeny so Smernicou o právno-organizačných zmenách,“ znie stanovisko, pod ktorým je podpísaný Lukáš Pitek, vedúci LPO SFZ.

„Možno by sme dokázali, že sa to dá, ale nemali by sme istotu, že nám to aj potvrdia, pričom výsledok by sme sa dozvedeli až počas rozbehnutej súťaže. My by sme ale museli odhlásiť mužstvo zo šiestej ligy, pričom ak by nám to nechválili, nemali by sme ani tú. Nechceli sme ísť teda do rizika, že by sme museli začať opäť úplne odspodu. Na základe tohto záveru sme sa rozhodli aj spolu s primátorom, že nebudeme akceptovať ponuku Bánoviec,“ vysvetlil Ján Panák.

V praxi to teda znamená, že MŠK Považská Bystrica pokračuje v šiestej lige, kde je po jeseni na prvom mieste. Podľa slov Panáka postupový cieľ naďalej ostáva, no celá táto situácia im sťažila pozíciu, keďže to narušilo zimnú prípravu našich futbalistov. „Dlho trvalo, dokým nám doručili rozhodnutie a neuľahčilo to situáciu v družstve dospelých, keďže nie všetci hráči chceli hrať štvrtú ligu. V kabíne nebol jednotný názor, čo narušilo situáciu, ktorú budem riešiť,“ uviedol manažér našich futbalistov.

Ten nevylúčil, že ak bude ďalšia podobná šanca na štvrtú ligu napríklad v lete, že by sa o to pokúsili opäť. Ale ako zdôraznil, už len vtedy, ak to budú chcieť všetci hráči a bude na to jednotný názor, aby sa nezopakovala situácia z tejto zimy, pretože teraz im dá prácu, aby upokojili situáciu v kabíne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Výrazné víťazstvo Považskobystri­čanov: Hráči vyzdvihujú atmosféru, VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM