Filip Chudý Kultúra

Považskobystričania, cez víkend sa treba zabaviť: Tipy na oddych v meste a okolí

Školský rok sa naplno rozbehol, preto sa na zaslúžený oddych netešia len dospelí, ale aj ich ratolesti. Kam ich cez víkend vziať?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, cez víkend sa treba zabaviť: Tipy na oddych v meste a okolí
Zdroj: TASR

Oblastná výstava zvierat

14. – 16. septembra, Zemiansky Kvašov

Pri príležitosti 60.výročia založenie ZO SZCH Považská Bystrica sa uskutoční oblastná výstava hydiny, králikov, holubov a exotického vtáctva. Výstava bude otvorená pre verejnosť nasledovne: v piatok od 15:00 do 19:00, v sobotu od 8:00 do 19:00 a v nedeľu od 8:00 do 15:00.

Kabinet 26 – vernisáž výstavy

14. septembra o 18:00, MG ART Galéria

Považskobystrická MG ART Galéria pozýva na výstavu Kabinet 26, ktorej vernisáž sa uskutoční v piatok. Vystavujúci autori sú: Renáta Galbavá. Alexandra Rosina, Jozef Pobočík. Kurátorom je Vlad Vakov. Výstava potrvá do 19. októbra.

Predátor: Evolúcia

14. septembra o 18:30, kino Mier

Pred viac ako tridsiatimi rokmi sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na našu planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Americké sci-fi.

Gazdovský deň

15. septembra o 10:00, farma v Praznove

Ide už o tradičné podujatie, na ktorom bude hrať prím jedlo (guláš, halušky atď.), ale aj atrakcie pre deti (jazda na koni, mini zoo …). Do tanca budú hrať Šurabovci.

Kotlík pod Manínom

15. septembra o 13:00, Podmanín

Už 8. ročník súťaže, pri ktorej potečú slinky, pivo, alko, nealko, gulášové polievky a guláše. Okrem samotného súťaženia vo varení bude pripravený aj sprievodný program. Variť sa začne o 13:00, súťažiť od 14:30, hodnotenie gulášov bude o 17:00 a zabávať sa bude stále.

Hodové slávnosti Považská Teplá

15. septembra o 14:00, Považská Teplá

Považská Teplá bude hodovať. O zábavu sa postarajú Zálesáci, Podžiaran, Poniklec, Veselie, Kochanski, Elastic, Prúdnica, Hugo… Nebudú chýbať ani stánky s občerstvením.

Podvažanské hody

15. septembra o 15:00, v areáli pri KD Podvažie

Aj v tejto mestskej časti Považskej Bystrice sa bude v sobotu hodovať. Nebude chýbať guláš, pivo a ďalšie dobroty. O zábavu sa postarajú heligonkári, gitaristi, DJ a tiež DS Podvažanček.

Pátranie

15. septembra o 18:30, kino Mier

Triler, ktorý na prestížnom festivale Sundance 2018 získal ocenenie NEXT za Najlepší film s inovatívnou formou. Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal – do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi David odhaľuje dcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za ktorú ju považoval…

Pružinský nočník

15. septembra o 20:30, ihrisko v Pružine

Dobrovoľný hasičský zbor Pružina srdečne pozýva na VII. ročník hasičskej súťaže Pružinský nočník, ktorá sa uskutoční v sobotu večer na ihrisku TJ Strážov Pružina. Disciplínou bude požiarny útok. Kategórie: muži, ženy, dorastenky, dorastenci.

Na bicykloch okolo priehrady

16. septembra o 10:00, štart pri kine Mier

Obľúbené cyklistické podujatie bude mať tentoraz aj svoju jesennú verziu. Svoje bicykle preto ešte majte pripravené.

Stupniansky hodový jarmok

16. septembra o 10:00, amfiteáter v Stupnom

Tohoročný v poradí 16. jarmok ponúkne pútavý kultúrny program, nebude chýbať gazdovský dvor, stánky s občerstvením, prezentácia remeselných výrobkov a tradičná tombola.

Na salaši pri guláši 2018

16. septembra o 11:00, Salaš Pružina

Už XIII. ročník obľúbenej akcie na salaši v Pružine s predpokladaným začiatkom o 11:00. Čaká tam na vás chutné jedlo, super zábava, súťaže a mnoho iného.

Rozprávkový les

16. septembra o 13:30, areál ZŠ SNP

V pôvodnom júnovom a tiež náhradnom augustovom termíne sa nekonal kvôli zlému počasiu, preto ho preložili na september. Rozprávkový les sľubuje plno zábavy. Konať sa bude v areáli šiestej základnej školy a tiež v miestnom lesoparku.

Christopher Robin

16. septembra o 16:00, kino Mier

Pokračovanie príbehu o priateľstve chlapca a plyšového medvedíka… Dospelý Christopher Robin tvrdo pracuje v zamestnaní, kde je mizerne platený a kde je jeho budúcnosť neistá. Práca ho vyťažuje natoľko, že na svoju dcérku a manželku nemá veľa času. Christopher už úplne zabudol na svoje idylické detstvo strávené s prostomyseľným, maškrtným plyšovým medvedíkom Pú a jeho kamarátmi. Keď sa však s medvedíkom po dlhom čase znovu stretne, ich priateľstvo opäť vzplanie.

Jan Palach

16. septembra o 18:30, kino Mier

Jan Palach, študent, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest sovietskej invázii do Československa. Nekompromisný mladík, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie.“ Film pozoruje posledných niekoľko mesiacov života Jana Palacha. Pozoruje ho na základe dostupných faktických prameňov. Jan Palach nikomu z blízkych o svojom rozhodnutí vopred nepovedal. Ani nenaznačil, že by bol niečoho takého schopný.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM