Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystričania boli aktívni na PROTESTE: Žiadajú spravodlivosť! VIDEO

Pred krajským súdom protestovali aj pracovníci Okresného súdu v Považskej Bystrici. Mali takéto transparenty.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Asi 80 pracovníkov súdov protestovalo v utorok pred Krajským súdom (KS) Trenčín proti súdnej mape. Informovala o tom členka predsedníctva Odborového zväzu justície Marta Božková.

Transparenty z Považskej

Medzi nimi bol aj kolektív zamestnancov Okresného súdu v Považskej Bystrici. Tí sa na proteste prezentovali transparentmi ako „Aj v Považskej Bystrici je možná špecializácia“, „Zrušenie súdov nie je jediná cesta“ a „Nerušte súd v najnovšej súdnej budove na Slovensku!“.

Alebo aj „Považská Bystrica si súd zaslúži“, či „Spravodlivosť pre Okresný súd Považská Bystrica.“

Prílepok

„Ministerka (Mária Kolíková, pozn.) všade rozpráva, že Európska komisia pre efektivitu justície jej odsúhlasila súdnu mapu. Je to klamstvo,“ uviedla Božková.

„V utorok má Národná rada SR rokovať o návrhu zákona o zriadení správnych súdov. Dozvedeli sme sa, že v rozpore s legislatívnymi pravidlami chce (ministerka) do zákona vsunúť prílepok, ktorým zruší krajské súdy napriek tomu, že 15. februára jej v parlamente zrušenie krajských súdov neprešlo,“ pripojila.

Ďalšie protesty

Ako dodala, protestné zhromaždenia budú pokračovať v Bratislave, v krajských a možno i v niektorých okresných mestách 22. marca, keď má byť v druhom čítaní prerokovaný návrh zákona o zriadení nových obvodov okresných súdov.

„Tam chce (ministerka) opäť ohnutím práva a porušením legislatívnych pravidiel vsunúť zrušenie okresných súdov v Košiciach a v Bratislave a ich zmenu na mestské súdy, čo jej rovnako 15. februára neprešlo,“ doplnila Božková.

Reakciu Ministerstva spravodlivosti SR na tento protest nájdete na ďalšej strane.

FOTO: Protest proti reforme súdnej mapy v Trenčíne
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM