Filip Chudý Krimi

Považskobystričan Miroslav (23) sa dostal do problémov: Za čin v kostole mu hrozí väzenie!

Ako informovali muži zákona, 23-ročný Miroslav z Považskej Bystrice mal podľa ich slov vykradnúť pokladničku na milodary od veriacich, za čo mu hrozí pobyt za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričan Miroslav (23) sa dostal do problémov: Za čin v kostole mu hrozí väzenie!
Zdroj: TASR

Zo zločinu krádeže obvinil policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice 23-ročného Miroslava z Považskej Bystrice.

„Obvinený 19. apríla v čase medzi 15:00 až 18:00 prišiel k neuzamknutému hlavnému Rímskokatolíckeho kostola na sídlisku Stred v Považskej Bystrici. Na ďalších, už uzamknutých dverách rozbil sklo a dostal sa dnu. Predpokladal, že v kostole nájde pokladničky s peniazmi od veriacich. Keď zbadal prvé pokladničky, tieto poobracal a zistil, že tam nie sú žiadne peniaze. Podišiel ďalej a zbadal na laviciach na sedenie sú ďalšie pokladničky so zamknutými dvierkami, kopol do nich, ale ani tam nebola hotovosť. Nakoniec sa mu podarilo nájsť pokladničku, v ktorej nejaké peniaze boli. Odcudzil z nej celkom 7 €,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

Podľa polície jeho konaním vznikla Rímskokatolíckej cirkvi krádežou škoda 7 € a poškodením dverí a pokladničiek 45 €. Ako informujú muži zákona, obvinený Miroslav sa skutku dopustil na mieste požívajúcim pietu alebo všeobecnému úctu a tento čin spáchal aj napriek tomu, že bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch podmienečne odsúdený. „Za uvedenú krádež milodarov Miroslavovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala Elena Antalová.

Môže vás zaujímať:

Známy dobrovoľník Ivan čistil Domanižanku, až… Zalial ho studený pot, pyrotechnik na ceste!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM