Filip Chudý Rôzne

Považská už má symbol Vianoc, dátum rozsvietenia výzdoby, ale i zrušenú akciu, FOTO

Predvianočný čas bude v roku 2020 trochu iný než zvyčajne. Vianočný stromček v Považskej Bystrici však už stojí na svojom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Považská už má symbol Vianoc, dátum rozsvietenia výzdoby, ale i zrušenú akciu, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Považskobystrický vianočný stromček už stojí na svojom mieste pred budovou mestského úradu, kde ho osadili v piatok 27. novembra. Postarali sa o to tradične Mestské lesy Považská Bystrica v spolupráci s Mestskými športovými klubmi Považská Bystrica.

Akcia zrušená

„Tohtoročným symbolom zimnej výzdoby v Považskej Bystrici je 14-metrový smrek obyčajný,“ oznámilo mesto na sociálnej sieti.

Rozsvietenie stromčeka a vianočnej výzdoby v centrálnej mestskej zóne je naplánované na 5. decembra. „Každoročne bolo spájané s podujatím Vráťme Ducha Vianoc do ulíc mesta, ktoré sa teraz vzhľadom k aktuálnym nariadeniam neuskutoční,“ oznámilo mesto.

Stromčeková história

Ako ďalej uviedli, tento smrek pochádza spoza výrobného parku na sídlisku SNP. „Pôvodne bol určený na výrez a tak ho majiteľ daroval mestu, aby poslúžil ešte ako vianočný stromček,“ ozrejmili.

V roku 2019 bol považskobystrickým vianočným stromčekom 12-metrový smrek pichľavý, ktorý bol vyrezaný v areáli štadióna pred budovou bývalého Steigra. V roku 2018 stál ako vianočný stromček pred radnicou približne 16-metrový smrek obyčajný, ktorý vyrezali spred známej reštaurácie na zimnom štadióne. V roku 2017 to bola cca 15-metrová strieborná jedlička z Jasenice. V minulosti sme tu mali vianočné stromčeky vysoké cca 18, 16 a 14 metrov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto vyzerá považskobystrický vianočný stromček 2020.

OBRAZOM: Vianočný stromček v Považskej Bystrici je osadený
6
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM