Filip Chudý Rôzne

Považská sa pochválila novým ihriskom: Kde by mohli ešte pribudnúť? FOTO

V jednej z považskobystrických mestských častí sa dočkali nového ihriska. Ako prebehol projekt?

Ilustračný obrázok k článku Považská sa pochválila novým ihriskom: Kde by mohli ešte pribudnúť? FOTO
6
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

V Považskom Podhradí sa vybudovalo nové multifunkčné ihrisko. Mesto na tento účel získalo grant z Úradu vlády Slovenskej republiky vo výške takmer 38 000 eur. Celková investícia pritom bola vo výške takmer 93 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Pagáč Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, ihrisko sa vybudovalo v oplotenom areáli školy, na zatrávnenej ploche, ktorá bola z časti využívaná ako detské ihrisko a z časti ako školské ihrisko. „To však bolo v nevyhovujúcom stave z hľadiska bezpečnosti pri loptových hrách, bola tú výrazná nerovnosť terénu, viaceré jamy a výmole,“ povedala považskobystrická hovorkyňa.

„Nové viacúčelové ihrisko o rozmeroch 33 × 18 m je s umelým trávnatým povrchom a mantinelmi s ochrannými sieťami. Projekt riešil aj odvodnenie a osvetlenie ihriska. Pred začiatkom prác bolo potrebné z plochy preložiť detský kolotoč a šplhacie zariadenie, ktoré boli presunuté do priestoru detského ihriska hneď vedľa, kde ich verejnosť môže aj naďalej využívať,“ doplnila Pagáč Kováčiková.

Výhodou pri výstavbe multifunkčného ihriska v Považskom Podhradí bolo to, že sa nachádza v školskom areáli, čiže nebol problém s vysporiadaním pozemkov. Navyše to môže pomôcť pri jeho využívaní.

Mesto má podľa slov svojej hovorkyne v pláne pokračovať v budovaní podobných ihrísk aj v ďalších prímestských častiach. „Radnica sa pritom na tento účel bude snažiť získať opäť financie z Úradu vlády,“ ozrejmila. Uchádzať sa má mesto v tomto roku o podobné ihrisko v Praznove, hovorí sa aj o Šebešťanovej a z mestského rozpočtu chcú multifunkčné ihriská postaviť v areáli ZŠ Stred a ZŠ SNP.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nové multifunkčného ihriska v Považskom Podhradí: Takto vyzerá
6
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM