Filip Chudý Rôzne

Považská sa oblieka do vianočného šatu: Na týchto miestach pribudla nová výzdoba

Už len mesiac chýba do začiatku Vianoc, pričom Považská Bystrica sa postupne vyzdobuje. Tento rok pribudli aj nové prvky.

Ilustračný obrázok k článku Považská sa oblieka do vianočného šatu: Na týchto miestach pribudla nová výzdoba
Zdroj: Dnes24.sk

Vianoce sa nám blížia, pričom Považskobystričania už zaznamenali, že postupe sa tradične vyzdobujú aj jednotlivé časti nášho mesta. Na mnohých miestach sa objavila na stĺpoch verejného osvetlenia dlhoročná klasika, no sú tiež časti mesta, kde osadili úplne novú vianočnú výzdobu.

Vedúca odboru správy, údržby a služieb mesta Jana Mičková uviedla, že v tomto roku sa viac sústredili na veci, ktoré potrebovali zrepasovať. „Niektoré vianočné prvky majú už viac ako 20 rokov. Venovali sme sa teda ich výmene a obnove. Asi 60 existujúcich prvkov sme vymieňali za LED osvetlenie. Takto sme si aj vytipovali miesta, kde už nebolo vhodné výzdobu opravovať a musela byť vymenená. Bolo to najmä v prímestských častiach,“ ozrejmila.

„Tento rok bolo zakúpených 74 prvkov novej vianočnej výzdoby, ktorá bude rozmiestnená na viacerých miestach. Nebudeme sa sústrediť len na centrálnu mestskú zónu, ale sústredili sme sa na miesta, ktoré si vyžadovali pozornosť už dlhodobejšie,“ povedala Mičková.

Nová vianočná výzdoba podľa jej slov pribudne v Podvaží, Podmaníne, Praznove, Považskej Teplej, Hornom Moštenci a Hornom Milochove. „V rámci mesta budú doplnené alebo vymenené prvky pred železničnou stanicou, zrekonštruovaným autobusovým nástupišťom, na Žilinskej ulici a na sídlisku Rozkvet v rámci detského ihriska pod Kaplnkou sv. Heleny. Zakúpenie nových prvkov si vyžiadalo investíciu v hodnote 13 400 eur a repasácia pôvodných 5 000 eur,“ doplnila.

Mesto podľa Mičkovej každoročne počas sviatkov bojuje s vandalizmom. „Máme krásnu výzdobu a je na škodu veci, že ľudia ju svojimi zásahmi ničia. Centrálnu mestskú zónu máme aj pod kamerovým systémom. Niektorých hriešnikov sa nám podarilo aj prichytiť. Z výzdoby by sme sa mali všetci tešiť, spríjemňuje nám atmosféru, a je škoda, že sa nájdu jednotlivci, ktorí ju devastujú,“ dodala.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pripomeňme si najznámejší prípad z nášho mesta, ktorý obletel celé Slovensko…

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM