Filip Chudý Kultúra

Považská sa bude lúčiť s prázdninami: Predĺžený víkend s bohatým programom

Počas celých prázdnin sa mohli Považskobystričania zabávať pri fontáne. Na ich záver je pripravená hudobná rozlúčka.

Ilustračný obrázok k článku Považská sa bude lúčiť s prázdninami: Predĺžený víkend s bohatým programom
Zdroj: Dnes24.sk

So začiatkom prázdnin sa spustila pravidelná víkendová zábava pri fontáne v centrálnej mestskej zóne, ktorú pripravilo mesto ako súčasť kultúrneho leta. Fontána pri kine Mier zažila od svojho slávnostného otvorenia už viacero podujatí a privítala veľké množstvo slovenských umelcov v rámci rôznych akcií. No s koncom prázdnin sa skončí aj kultúrne leto, pričom na jeho záver je pripravená rozlúčka.

Ale ešte pred ňou fontána pri kine Mier zažije poslednú naplánovanú piatkovú akciu, tentoraz v country štýle s názvom Country na fontáne. Toto podujatie sa začne v piatok o 17:00 a účinkovať na ňom budú Kortmanovci, Alabama, Rosa a tanečná skupina Maryland. Vstup je pre všetkých voľný.

Záver kultúrneho leta na mestskej fontáne obstarajú koncerty troch hudobných skupín, ktoré sa uskutočnia v rámci podujatia Rozlúčka s prázdninami. To sa uskutoční v pondelok od 18:00. Vystúpi na ňom známa prešovská alternatívna skupina Chiki liki tu-a, domanižanská skupina Thedeus White (blues-country-folk) a tiež hudobno-pracovná skupina Vrbovskí víťazi. Aj na toto podujatie je vstup voľný.

Ale ak sa v sviatočný pondelkový deň nechcete zabávať, ale vzdať hold tým, kvôli ktorým si 29. august pripomíname, potom sa môžete zúčastniť pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 72. výročia Slovenského národného povstania. V Považskej Bystrici sa bude konať na dvoch miestach. O 17:00 pri Pamätníku padlých hrdinov v Považskom Podhradí a o 18:00 pri Pamätníku SNP v Považskej Bystrici.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Do Považskej prídu legendárne vozidlá: Pohľad, ktorý bude stáť za to!

Prežite posledný augustový víkend naplno: 10 zaujímavých podujatí v Považskej

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM