Rôzne Kultúra

Považská knižnica sa má čím pochváliť: Prilákala desiatky tisíc návštevníkov

Považská knižnica v Považskej Bystrici robí množstvo vlastných aktivít, ktoré lákajú ľudí. Koľko ich v nej bolo?

Ilustračný obrázok k článku Považská knižnica sa má čím pochváliť: Prilákala desiatky tisíc návštevníkov
Zdroj: TASR

Považská knižnica v Považskej Bystrici, zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, pripravila v minulom roku 510 kultúrno-vzdelávacích podujatí, z nich takmer tri desiatky pre znevýhodnené skupiny obyvateľov. Knižnicu v roku 2017 navštívilo viac ako 65 000 čitateľov. Knižničný fond Považskej knižnice obsahoval koncom roka viac ako 83 000 knižničných jednotiek.

Podľa riaditeľky knižnice Ivany Knappovej návštevníkov prilákalo v minulom roku aj spoločné čítanie kníh od rôznych autorov na nezvyčajných miestach, bežne neprístupných pre obyvateľov. Na nezvyčajných miestach sa tiež konali prednášky s historikmi, staršími obyvateľmi či bývalými zamestnancami Považských strojární.

Bibliotéka v okresnom meste sa môže pochváliť aj vydávaním vlastného časopisu. „Začali sme vydávať občasník Knihárik, v ktorom verejnosti umožňujeme nahliadnuť do kuchyne knižnice. Poskytujeme v ňom informácie o podujatiach, dávame do povedomia verejnosti kolegyne, ktoré píšu poéziu a prózu, hrajú divadlo, zúčastňujú sa na rôznych celoslovenských súťažiach. V časopise tiež dostávajú priestor aj regionálne osobnosti,“ uviedla riaditeľka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM