Filip Chudý Futbal

Považská Bystrica zostala zaskočená: Vedenie pripravilo rázne riešenie

Spojenie Považskej Bystrice s Borčicami dostalo nečakané trhliny. Ak chce náš klub z toho profitovať, musí zachraňovať situáciu...

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica zostala zaskočená: Vedenie pripravilo rázne riešenie
Zdroj: Dnes24.sk

Situácia ohľadom spojenia futbalových klubov MŠK Považská Bystrica a TJ Iskra Borčice nabrala v ostatných dňoch nečakaný smer. Pripomeňme, že kluby sa dohodli na tom, že od budúcej sezóny vytvoria jeden klub, pričom jeho „áčko“ bude hrávať v našom meste a „béčko“ v Borčiciach, lenže… „Borčice nám sľúbili, že túto sezónu tretej ligy dohrajú, ale minulý týždeň v utorok nám oznámili, že to nedohrajú. Ak vraj chceme, môžeme si to dohrať sami. Postavili nás tak pred hotovú vec. My sme chceli dohrať piatu ligu kvôli nim, aby sme im ju prenechali, ale vraj už nechcú. Piatu ligu preto nedohráme, lebo my nemôžeme platiť dve mužstvá,“ povedal manažér považskobystrického klubu Ján Panák.

Ten ďalej uviedol, že táto situácia ich zaskočila. „Ale minuli sme už veľa energie na to, aby sme do Považskej Bystrice dostali tretiu ligu. Máme zmluvy, že od 20. júna to preberáme, ale tie by nám boli k ničomu, ak by Borčice súťaž nedohrali. Preto hľadáme riešenia, aby to dohrali a posielame tam našich hráčov. Tí tak majú veľkú šancu si túto súťaž vyskúšať bez stresu. A tiež nám ukázať, že na to majú,“ opísal situáciu Panák. V utorok 27. marca odišlo do Borčíc na hosťovanie sedem hráčov MŠK, menovite Andrej Valient, Jozef Zubek, Matej Bušík, Patrik Vícena, Marek Sloboda, Kristián Masaryk a Lukáš Čelko. O deň neskôr aj brankár Tomáš Kováč.

„S hráčmi sme sa v utorok rozprávali, všetci prejavili záujem odísť do Borčíc. Výnimkou sú len Lukáš Bielik a Patrik Ivanovič. Marek Sloboda sa chce venovať už len trénerstvu, ale do leta nám ešte pomôže ako hráč. Otázny je Marián Vala, ktorý sa ešte nerozhodol,“ prezradil Panák.

Trio hráčov MŠK Jakub Valient, Eduard Vadovský a Sebastián Čiernik hosťuje v Borčiciach už takmer dva týždne. „Z Borčíc odišli štyria hráči, ostatní ostávajú. Le Giang a Siva išli do Sučian, Chynoradský požiadal o zrušenie hosťovania z Malženíc a Hanzel hovoril o záujme Nových Zámkov, ale oficiálne k prestupu ešte neprišlo. Zostáva tak osem hráčov Borčíc, dvaja sú z toho brankári,“ vyjadril sa manažér klubu.

Čo sa týka ostatných hráčov z jarného kádra Považskej Bystrice, tí, čo u nás len hosťovali, sa vracajú do svojich materských klubov, aby mali kde hrávať, keďže teraz do Borčíc ísť nemôžu. Martin Baránek sa tak vrátil do Pružiny, Filip Otradovec a Samuel Jakubek do Sverepca a Roman Jeleník do Papradna. „Adam Gáborík nemôže ísť do Borčíc, keďže v tejto sezóne už hral za dva kluby, ale budeme sa to snažiť riešiť v prospech hráča,“ doplnil manažér MŠK s tým, že teraz Gáboríkovi hlavne vybavujú doktorov, keďže sa zranil.

MŠK Považská Bystrica sa podľa Panákových slov z piatej ligy ešte neodhlásila, lenže nebude ju mať s kým dohrať. Považskobystrický káder je už totiž v Borčiciach, pričom pod hlavičkou tohto klubu nastúpi už v nedeľu o 15:30 v Lednických Rovniach na súťažný zápas tretej ligy. A bude to šláger kola, keďže tretí hostí prvého. „Všetky jarné domáce zápasy Borčíc sa budú sa hrávať v Považskej Bystrici. Klub počas sezóny oficiálne názov zmeniť nemôže, preto to dohráme pod ich hlavičkou,“ dodal Panák.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM