Filip Chudý Kultúra

Považská Bystrica sa vráti do detských čias: Pripravené aj divadlo, koncert…

Obyvatelia nášho mesta sa môžu prísť zabaviť na akciu, ktorá im pripomenie detskú radosť. Pripraveného je však toho viac.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica sa vráti do detských čias: Pripravené aj divadlo, koncert…
Zdroj: TASR

Deň bublín, ktorý je známy aj ako Bubble day, sa konal prvýkrát na Slovensku v roku 2014. O rok neskôr bola jeho súčasťou už aj Považská Bystrica. Vďaka Považskej knižnici toto podujatie pokračovalo, no a teraz pripravilo rodinné podujatie Family Bubble Day OZ Cooltajner. Uskutoční sa v piatok 23. augusta od 16.00 h pri dome kultúry.

Myšlienkou Dňa bublín je darovať v jeden deň radosť, nadšenie a úsmev na námestiach, alebo iných verejných priestranstvách miest a obcí. Bublinové podujatie prinavracia spomienky a tvorí tú najfarebnejšiu atmosféru v mestách na Slovensku a zahraničí.

Tento projekt dodnes vyčaroval desaťtisícky úsmevov na tvárach detí, tínedžerov, rodičov či starých rodičov. Vďaka nemu dobrovoľníci po celom Slovensku vytvárajú neopakovateľný deň na námestiach svojich miest či iných verejných priestranstvách. „Je to jediný projekt tohto druhu, na ktorom spolupracuje viacero dobrovoľníkov z viacerých miest, ktorým nie je ľahostajná atmosféra okolo seba a túžia po zmene,“ píše sa na stránke podujatia bubbleday.sk.

„Počas podujatia bude v okolí Cooltajneru prebiehať rodinný piknik – pripravené budú grily, rodiny si tak budú môcť poopekať či ugrilovať prinesené mňamky. Deti si taktiež budú môcť vyskúšať robenie obrích bublín a maľovanie na tvár,“ uviedli organizátori z OZ Cooltajner.

Od 17.00 h do 17.45 h sa v KC Cooltajner predstaví Divadlo zo šuflíka so svojou zábavnou šou. „Vstupné pre deti je zdarma, pre rodičov 3 eurá. Predstavenie je určené pre deti od 2 rokov, no určite sa na ňom zabavia aj dospelí,“ znie informácia zo stránky podujatia s tým, že sa zahrá bábkové divadlo na motívy veľmi známej rozprávky o Jankovi a Marienke.

Na deti čaká taktiež čítanie rozprávok a po nich program nadviaže na podujatia ArtNight, na ktorom od 18.00 h zahrá považskobystrický gitarista Lukáš Fodrek a v diskusii sa bude rozprávať so spisovateľom Václavom Kostelanskim.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo na Dni bublín v Považskej Bystrici v jednom z minulých ročníkov.

Deň bublín 2016: Atmosféra v Považskej Bystrici
12
Galéria
Zdroj: CoolTajneR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM