Filip Chudý Iné športy

Považská Bystrica sa dočkala: Prvýkrát sa pobeží jej nočnými ulicami

To, kvôli čomu Považskobystričania doteraz cestovali do iných miest, teraz prvýkrát zažijú aj tu. Už čoskoro ožijú tunajšie ulice behom.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica sa dočkala: Prvýkrát sa pobeží jej nočnými ulicami
Foto: Stanislav Spáč

Na Slovensku rastie záujem o rôzne bežecké podujatia, pričom čoraz väčšej obľube sa tešia aj nočné behy. Dobrou správou pre Považskú Bystricu je to, že sa dočká svojho prvého nočného behu, ktorý sa uskutoční v sobotu o 21:00 pred Domom kultúry pod názvom VEREDA night run.

„Dlho som nad tým premýšľal, ale až tento rok som sa k tomu odhodlal a už na tom robím prakticky stále poldruha mesiaca,“ povedal o myšlienke vzniku tohto podujatia hlavný organizátor Peter Fapšo. Pobeží sa na okruhu dlhom približne 1,7 km od Domu kultúry po SOŠ strojnícku a naspäť. Muži a ženy v individuálnych kategóriách okruh absolvujú trikrát, čiže celková vzdialenosť pretekov bude 5 km. Súťažiť budú aj trojčlenné tímy, ktoré môžu byť aj zmiešané, pričom každý člen absolvuje jeden okruh.

„Mojim cieľom bolo 80 pretekárov, a to preto, že ide o prvý ročník. Z toho dôvodu som nechcel 300 ľudí a nezvládnuť to organizačne, radšej takto menej. Preto ani propagácia nebola zbytočne silená, vystačili sme si s facebookom a šírením medzi ľuďmi. V tejto chvíli je prihlásených cca 50 jednotlivcov a šesť štafiet, čiže dokopy približne 70 ľudí. No ešte sa to bude zvyšovať, desať ľudí sa prihlásilo len v stredu,“ povedal Peter Fapšo.

Prihlásiť sa dá cez internet do piatkovej polnoci na stránke podujatia, potom sa bude dať prihlásiť už len na mieste. Štartovné je päť eur a výťažok z neho bude venovaný sponzorsky na nákup materiálu stolnotenisovej reprezentantky z Považskej Bystrice Moniky Uríkovej, keďže organizátori chcú aj takouto formou propagovať mladých miestnych športovcov, aby sa o nich vedelo.

Celá trať, ktorá väčšinou povedie po chodníkoch, bude označená reflexným sprejom, ktorý svieti ako dopravná značka. Navyše na rohoch okruhu budú dobrovoľníci, aby súťažiaci nezablúdili a trať bude monitorovaná. Zabezpečený je aj profesionálny lekár, ak by sa náhodou niečo stalo a organizácia dopravy prebehne s pomocou mestskej polície. „Traťový okruh je taký krátky preto, aby sa nestalo to, že pretekári vyštartujú a diváci nebudú mať zrazu čo robiť. Takto budú súťažiaci rýchlo naspäť a diváci ich môžu stále povzbudzovať. Vďaka tomu očakávam lepšiu atmosféru,“ dodal Peter Fapšo.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Hádzanári Považskej s novým kapitánom: Jednoznačná voľba kabíny

Kristián (14) ukázal veľký atletický talent: Cez prázdniny naňho čaká ťažké rozhodnutie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM