Samospráva

Poslanci schválili úpravy v považskobystrickej MHD: Ide o tarifu a túto linku

Mestská hromadná doprava v Považskej Bystrici má ďalšiu zmenu, ktorá sa týka prioritne dopravne ťažko skúšanej mestskej časti.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci schválili úpravy v považskobystrickej MHD: Ide o tarifu a túto linku
17
Galéria

Po necelých troch týždňoch sa stretlo Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici, pričom aj program bol opätovne najviac koncipovaný na tému mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Odklepnuté

Schválili sa dva dodatky ku koncesným zmluvám. Najprv tej z februára 2019, po ktorej prišlo k veľkým zmenám v MHD a následne i tej v augusta 2020. Opätovne sa schválil predaj akcií mesta v spoločnosti Mestská dopravná spoločnosť v prospech majoritného akcionára. Tentoraz však z dôvodu hodného osobitného zreteľa.

V praxi pre cestujúcu verejnosť sú podstatné dve veci. Na linke č. 8 sa pridajú od 16. septembra 2020 4 spoje, dva do Milochova a dva naspäť. A upravil sa i tarifný poriadok.

Zmena v tarife

Zmena tarifného poriadku spočíva podľa dôvodovej správy predloženej na zastupiteľstvo v úprave cestovného pri prestupnom lístku k cestovnému lístku do 30 minút. „Ktorý je využívaný najmä cestujúcimi na linke č. 8 tak, že za tento prestupný lístok sa cestovné nebude uhrádzať, bude teda naďalej vydávaný, avšak bezodplatne,“ píše sa v dôvodovej správe,

Pozor, ide však len o cestovné lístky z Považskobys­trickej karty s bonusovou zľavou a týka tejto štvorice lístkov:

  • 1. Plný občiansky cestovný lístok
  • 2. Deti od 6 do 15 rokov, žiaci a študenti do 26 rokov, držiteľ ISIC
  • 3. Občania nad 65 rokov veku
  • 4. Držitelia preukazu ZŤP a ZŤP-S, sprievodca držiteľa ZŤP-S

Zvyšok v tarifnom poriadku zostáva po starom. Čiže všetky cestovné lístky zakúpené v hotovosti u vodiča za 80 centov. Na Považskobystrickú kartu plný občiansky cestovný lístok za 60 centov a ostatné jednorazové za 30 centov. Časové predplatné lístky sa dajú kúpiť len na Považskobystric­kú kartu.

Úprava v grafikone

V dôvodovej správe sa ďalej uvádza, že „pokiaľ ide o zmenu cestovného poriadku, táto bude, rovnako ako aj celkový počet spojov na linke č. 8, vyhodnotená po skončení mesiaca september a v prípade potreby budú ďalšie úpravy po skončení doby trvania koncesnej zmluvy riešené samostatne.“

Na finančnej komisii poslanec za Milochov Ján Kunovský (nezávislý) uviedol, že po konci železničnej zastávky sa bude vyhodnocovať záujem o spoje MHD a základe toho by mohlo prísť ku korekcii. Zároveň vyslovil obavu, aby kvôli aktuálnej dopravnej situácii (dva semafory v Milochove) cestujúci stihli tých 30 minút, ktorý je podmienkou pri prestupom lístku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Pozrite si upravený cestovný poriadok na linke č. 8, ktorý bude platiť od 16. septembra 2020. Nižšie je aj nový cestovný poriadok, ktorý platí od 1. septembra 2020.

Upravený cestovný poriadok MHD Považská na linke č. 8 platný od 16.9.2020
1
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Nový cestovný poriadok MHD v Považskej Bystrici. Platný od septembra 2020
17
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM