Filip Chudý Kultúra

Poriadne našlapaný týždeň v Považskej a okolí: Jedna akcia väčšia ako druhá

Nový júnový týždeň prináša pre Považskobystričanov množstvo možností zábavy z rôznych odvetví. Pozrite tipy našej redakcie na zaujímavé akcie.

Ilustračný obrázok k článku Poriadne našlapaný týždeň v Považskej a okolí: Jedna akcia väčšia ako druhá
Foto: Rastislav Búgel

Gangsterdam

18. júna o 19:00, kino Mier

Ako získať milovanú ženu? Vykašľať sa na slušnosť a vrhnúť sa do bláznivého kolotoča amsterdamskej drogovej scény! Bláznivá komédia Gangsterdam rozpráva o partičke mladých ľudí, ktorá sa zapletie do pašovania drog v Amsterdame.

Pro Musica Nostra

19. júna o 18:00, Kaplnka sv. Jána Nepomuckého v Orlovom

Tento hudobný festival zavíta aj k nám. Účinkovať budú kvalitní českí hudobníci Jana Boušková (harfa) a Jiří Bárta (violončelo), ktorí ponúknu diela Dusíka, Bacha, Smetanu, Dvořáka, Brucha či Paganiniho.

Koncert v ZUŠ – HO

20. júna o 17:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola – hudobný odbor pripravila koncert Matúša Jakabčica, CZ-SK Big Bandu, Ester Wiesnerovej a Petra Lipu.

Debbina 8

21. júna o 19:00, kino Mier

Nastáva zmena a namiesto Dannyho jedenástky je tu nové, ženské obsadenie. Osem žien naplánuje a vykoná lúpež v New Yorku. V hlavných úlohách sa predstavia – oscarová Sandra Bullock, Cate Blanchet a Anne Hathaway, ktoré si zahrajú po boku Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafine, speváčky Rihanny a Heleny Bonham Carter. Americké krimi.

Majstrovstvá Slovenska v malom futbale

22. – 24. júna, futbalový štadión (umelá tráva)

Už siedmy ročník Majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa tento rok odohrá na umelej tráve v Považskej Bystrici. Zúčastnené tímy si zahrajú nielen o titul pre najlepšie mužstvo Slovenska, ale aj o účasť v Lige majstrov a hráči o miestenku do reprezentačného výberu na MiniEURO 2018 v Kyjeve.

Považská rockuje fest 2018 (Budík)

22. júna o 17:30, ihrisko za krytou plavárňou

Tréningové ihrisko za krytou plavárňou bude dejiskom festivalu, ktorý má dobročinný nádych. Prídu zahrať Aya, Arzén, Karpatské chrbáty, Quo Machine, No smoking či Arkana.

Timothy

22. júna o 19:00, fontána pri kine Mier

Živé chvály s názvom Timothy prebehnú v piatok na pódiu pri fontáne pri kine Mier. Vstup je voľný.

Motokros vo Sverepci

23. júna, Národné kros centrum vo Sverepci

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v MX50, MX65, MX85, MX Ladies + voľný hobby. To bude motokrosová sobota vo Sverepci.

24Hodinovka XIII.

23. júna 10:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

24Hodinovka už po 13-krát prebudí koše na „osmičke“ v Považskej Bystrici, kde bude zábavný a športový program. Štartuje sa v ranných hodinách. Exhibičný program nebude chýbať vo večerných hodinách.

Poľovnícky country guľáš

23. júna 12:00, Amfiteáter Horná Mariková

Na treťom ročníku tohto podujatia vystúpia Old Skiffle Boys, Drienky, Dva plus, Kortmanovci a country bál so Zálesákmi začne o 19:30. Okrem občerstvenia bude aj tombola.

Poď na hrad!

23. júna 14:00, Považský hrad

Príďte si oddýchnuť na Považský hrad. Cech Terra de Selinan opäť s úspešnou stredovekou kuchyňou, kováčom, pisárom, šermom a stolovými hrami. Vstup voľný.

Jánska vatra 2018 alebo hasiči deťom…

23. júna 14:00, na Ostrovku v Udiči

Program pre deti začne o 14:00 (súťaže, nafukovacie atrakcie), program pri príležitosti zatopenia obce Okrut o 20:00. Nebude chýbať hudobný program či občerstvenie.

VEREDA Night run

23. júna 21:00, fontána pri kine Mier

Štart pretekov 3. ročníka považskobystrického nočného behu ulicami mesta bude o 21:00, ale už o 19:00 bude aj detský beh. Trasa hlavného behu pôjde z centra smerom na veľkú okružnú križovatku a späť.

Futbal: ObFZ Považská Bystrica – OFS Přerov

24. júna o 10:00, ihrisko v Pružine

Už piaty ročník priateľského futbalového zápasu medzi výbermi ObFZ Považská Bystrica a OFS Přerov sa odohrá v Pružine.

Rozprávkový les

24. júna o 13:30, areál VI. ZŠ SNP

Aj tento rok sa pripravuje Rozprávkový les, ktorý sľubuje plno zábavy. Konať sa bude aj po roku v areáli šiestej základnej školy a tiež v miestnom lesoparku.

Svätojánska cyklojazda: Letná cyklistická párty!

24. júna o 15:00, štart pri fontáne v centre

Občianske združenie Cooltajner spoločne s partnermi pozýva na cyklojazdu Považskou Bystricou. Táto jazda nebude len o bicykloch, bude to hlavne príjemná letná párty s priateľmi, zábavou, piknikom a bohatým programom.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Už 42. ročník výstavy umeleckej fotografie členov Zväzu slovenských fotografov pripravilo Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici v spolupráci PX Centrom. Záujemcovia si môžu pozrieť výber z fotografií 42. ročníka tejto výstavy už len do 20. júna. A to v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Karol Matejka: Z mojej tvorby

Kino Mier

Výstava obrazov neprofesionálneho výtvarníka z Považskej Bystrice. Môžete si ju pozrieť už len do 21. júna v rovnakých časoch, ako výstavu umeleckej fotografie.

Dobšinského rozprávkovo 2018

Považské osvetové stredisko

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, SRRZ- RZ pri Základnej škole v Dolnej Marikovej, Obec Dolná Mariková, Považská knižnica v Považskej Bystrici vyhlásili 13. ročník výtvarnej a literárnej súťaže Dobšinského rozprávkovo. Výstavu výtvarných prác z nej si môžete pozrieť v priestoroch osvetové stredisko (budova SPŠ) do 30. júna.

1 + 3

MG ART galéria

MG ART galéria v Považskej Bystrici hostí výstavu diel Andreja Mazúra, Andrey Vittekovej, Daniely Mládenkovej a Pavly Lazárkovej – Trizuljakovej. Výstava potrvá do 13. júla a je spojená s predajom diel.

Čaro modrotlače

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici sprístupnilo výstavu „Čaro modrotlače“. Tá približuje tradičnú techniku farbenia látok modrotlačou, ktorá sa rozšírila na Slovensku v priebehu 18.-19. storočia a je populárna aj medzi mladou generáciou, najmä v inovatívnej módnej „etno-vlne“. Výstava potrvá do 27. júla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM