Soňa Vanovčanová Rôzne

Podvodník sa snaží klamať odberateľov Stredoslovenskej distribučnej : Na čo si dávať pozor?

Stredoslovenská distribučná upozorňuje, že v posledných dňoch sa množia prípady, kedy sa podozrivý muž snaží cez telefón oklamať odberateľov elektriny. Na čo si dávať pozor?

Ilustračný obrázok k článku Podvodník sa snaží klamať odberateľov Stredoslovenskej distribučnej : Na čo si dávať pozor?
Zdroj: TASR

Na Zákaznícke centrum Stredoslovenskej distribučnej (do 28.2.2018 Stre­doslovenská energetika) sa v posledných dňoch obracajú odberatelia elektriny z rôznych regiónov s podozrením, že ich kontaktoval podvodník. O situácii informoval hovorca Slovenskej distribučnej (SD) Miroslav Gejdoš.

„Neznámy muž im telefonoval, prípadne zaslal SMS správu, pričom sa vydával za kontrolóra distribučnej spoločnosti a tvrdil, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny. Vyhrážal sa im vysokou pokutou a odpojením elektriny,“ uviedol Gejdoš.

Podľa neho zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli viackrát to isté mobilné číslo. Pochybné telefonáty však zaevidovali aj z iných čísel.

Dotyčný im do telefónu povedal napríklad to, že majú porušenú plombu na elektromere, alebo ho majú inak poškodený a elektrinu odoberajú načierno. Vo viacerých prípadoch pôsobil nátlakovo a arogantne.

SD upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli ostražití a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007. „V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste. Nie je to štandardný postup našej spoločnosti,“ upozorňuje SD.

„Ďalšou indíciou, ktorá môže napomôcť pri odhalení podvodníka je fakt, že distribučná spoločnosť nerieši podrobnosti neoprávneného odberu prostredníctvom telefonátu, ale priamo na mieste, kde skontroluje odberné miesto a vystaví protokol,“ dodal na záver hovorca SD.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM