Filip Chudý Rôzne Kultúra

Počasie mení plány: Zrušili tieto obľúbené akcie v Považskobystrickom okrese

Stovky až tisícky ľudí z nášho mesta a okolia sa chystali na obľúbené akcie v rámci okresu, lenže... Čo všetko sa zrušilo?

Ilustračný obrázok k článku Počasie mení plány: Zrušili tieto obľúbené akcie v Považskobystrickom okrese
Zdroj: TASR

Letné prázdniny sa pomaly končia, veď pred nami je už posledný augustový víkend. V tomto čase sa tradične konajú viaceré podujatia, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, keďže ide ešte o termín mimo školského roka. Aj počas najbližšieho víkendu boli na pláne mnohé obľúbené podujatia, lenže niektoré sa už zrušili a ďalšie sú v ohrození. Dôvodom je podľa predpovedí výrazne zhoršené počasie, ktoré k nám má doraziť.

Zrušili preto piatkový Bubble Day v Cooltajneri. Považskobystrický Rozprávkový les tento rok už preložili dokonca druhýkrát kvôli počasiu. Pôvodne mal napísať svoju deviatu kapitolu 24. júna, no nenapíše ju ani v nedeľu 26. augusta. Nový termín pre toto podujatie je 16. september.

„Dali sme si vypracovať analýzu meteorologickému portálu iMeteo.sk, pričom tá hovorí, že sa u nás výrazne ochladí a budú aj výdatné dažde. Jasne nám povedali, že nedeľa bude upršaný deň. Z toho dôvodu by sa nemohli použiť viaceré atrakcie. Preto sme sa rozhodli pre ďalší odklad, pričom dúfame, že v novom termíne nám už bude počasie priať,“ povedal organizátor podujatia Peter Máťoš.

To sa koná v areáli Základnej školy SNP Považská Bystrica, kde bolo v piatok 24. augusta plánované aj Letné kino na SNP, na ktorom mali od 19:30 premietať niekoľko epizód Tom a Jerry a o 20:30 komédiu Aj dvaja sú rodina. No aj toto podujatie zrušili.

Definitívne zrušený je tiež 16. ročník Jazdeckých hier v Papradne, ktoré mali byť počas víkendu. „Z dôvodu nepriaznivého počasia bude tento ročník Jazdeckých hier zrušený! Nakoľko víkendy až do konca októbra máme už rezervované, podujatie nie je možné presunúť na neskorší termín,“ informovala Koliba Papradno, kde sa podujatie koná. Tento rok teda Jazdecké hry nebudú, ale budúci rok by mali byť.

Tiež nás zaujímalo, čo bude s víkendovými akciami v centre nášho mesta. Tie by sa rušiť nemali. Piatkový koncert populárnej východňarskej skupiny Drišľak sa v prípade nepriaznivého počasia neuskutoční pri fontáne, ale v kine Mier. Ohrozený nie je ani sobotný Piknik na fontáne. „Ten určite bude. Nevylučujeme, že by sme niečo operatívne presunuli do kina Mier, no predpoveď počasia nie je až taká úplne zlá, že by sa celé podujatie muselo zrušiť,“ uviedla hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM