Filip Chudý Rôzne

Po kolapse dopravy v Považskej prišlo k zmenám: Opatrenia z Orlovského mosta

Po spustení obmedzení na Orlovskom moste zažila Považská Bystrica dopravný kolaps. Pripravili preto nasledujúce opatrenie.

Ilustračný obrázok k článku Po kolapse dopravy v Považskej prišlo k zmenám: Opatrenia z Orlovského mosta
Zdroj: Dnes24.sk

Prebiehajúce stavebné práce sú súčasťou I. etapy rekonštrukcie cesty II/517 Považská Bystrica (most Orlové) – Domaniža, ktorú realizuje spoločnosť SMS, a.s., Banská Bystrica. Informovala o tom Lenka Kukučková, ktorá je poverená riadením oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Práve ten je investorom stavby, ktorá spôsobila uzávierky, o ktorých bola cestujúca verejnosť informovaná.

„Čiastočná uzávierka úseku cesty II/517, prechádzajúca cez mostný objekt 517–001A v dĺžke 0,830 m, je schválená príslušným cestným správnym orgánom do termínu 20. septembra 2019. Termín uzávierky, resp. dopravných obmedzení obidvoch etáp rekonštrukcie mosta a cesty je do 30. mája 2020,“ povedala Kukučková s tým, že cestná premávka je počas čiastočnej uzávierky cesty vedená po súbežných voľných pruhoch pre oba smery, usmerňovaná prenosným dopravným značením.

Skúsenosti prvého dňa

Podľa jej slov samotná inštalácia dočasného dopravného značenia a svetelnej signalizácie bola vykonaná v zmysle odsúhlasenej projektovej dokumentácie Okresným riaditeľstvom Policajného zboru – Okresným dopravným inšpektorátom (OR PZ – ODI) v Považskej Bystrici a Okresným úradom Odborom cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Považskej Bystrici.

„Po skúsenostiach z prvého dňa uzávierky časti mosta dodávateľ stavebných prác v spolupráci s (OR PZ – ODI) v Považskej Bystrici upravil intervaly semaforov dočasného dopravného značenia za účelom eliminácie kolón, najmä v čase poobedňajšej dopravnej špičky cez mesto,“ konštatovala Kukučková.

A ďalej pokračovala: „Zároveň si však dovoľujeme uviesť, že začiatok stavebných prác na Orlovskom moste netrpezlivo očakávali nielen samotní obyvatelia mesta Považská Bystrica, ale aj všetci, ktorí po tomto moste dennodenne prechádzajú. Cestujúcej verejnosti sa ospravedlňujeme za dočasné dopravné obmedzenia a prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.“

Policajný dohľad

Polícia podľa slov Eleny Antalovej z oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trenčíne monitoruje situáciu v predmetnom úseku a zároveň potvrdzuje, že „bol kompletne prerobený signálny plán križovatiek, ktoré riadia dopravu na Orlovskom moste, teda odbočenie na diaľnicu, ako aj odbočenie smer Bytča a Púchov. Tieto sú zosynchronizované tak, aby v čo najväčšom možnom čase vyprázdňovali mesto, najmä v čase rannej a poobednej špičky.“

Ako uviedla, sú to inteligentné počítačom riadené semafory s kamerami, ktoré sami vyhodnocujú situáciu a predlžujú, resp. skracujú dobu jednotlivých farebných signálov. „Obchádzkové trasy sú vyznačené a v súvislosti s týmto PZ žiada vodičov o ohľaduplnosť a používanie aj iných trás mimo stred mesta, aby nedochádzalo k nahromadeniu vozidiel v kritických miestach. PZ taktiež žiada tých, ktorí výslovne nemusia dochádzať motorovým vozidlom, aby použili existujúcu hromadnú dopravu,“ doplnila.

„Polícia v súvislosti s vykonávanou rekonštrukciou Orlovského mostu vykonáva dohľad nad dopravnou situáciou a v prípade potreby zabezpečí plynulosť cestnej premávky riadením pokynmi príslušníka PZ,“ dodala Antalová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto vyzerajú dopravné obmedzenia na Orlovskom moste.

Dopravné obmedzenia na Orlovskom moste: Takto to tam vyzerá
15
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM