Filip Chudý Rôzne

Platí od nedele: Nový cestovný poriadok pre Považskú Bystricu a okolie

Cestujúci sa musia pripraviť na zmeny v železničnej doprave, ktoré prináša nový grafikon. Pozrite, aký bude pre Považskú Bystricu a okolie.

Ilustračný obrázok k článku Platí od nedele: Nový cestovný poriadok pre Považskú Bystricu a okolie
42
Galéria
Zdroj: TASR

Od nedele 15. decembra 2019 začína platiť nový grafikon verejnej dopravy (GVD). Ten zachováva všetky najdôležitejšie vlaky a prináša aj nové spojenia. Cestujúci sa naďalej odvezú vysokorýchlostnými vlakmi do Českej republiky, Rakúska aj Švajčiarska. Nové medzištátne rýchliky pribudnú do Poľska. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Dôležité zmeny pre Trenčiansky kraj sú podľa ZSSK tieto:

  • Prímestské vlaky z Púchova pôjdu len po Strelenku, zlepší sa však odvoz z práce po 14:00.
  • Dôjde k optimalizácii dopravnej ponuky na trati Trenčín – Chynorany.
  • Zmeny medzištátnych vlakov na trati Trenčianska Teplá – Vlárský průsmyk ovplyvnili vedenie vlakov v úseku Horné Srnie – Trenčianska Teplá počas nedieľ.

„Na traťovom úseku Púchov – Považská Bystrica pokračujú výlukové práce manažéra železničnej infraštruktúry (Železnice Slovenskej republiky – ŽSR), ktoré majú dopad na pravidelnosť a rozsah dopravnej ponuky v úseku,“ pripojila ZSSK.

Tá ďalej uvádza, že na linke (Žilina) – Považská Bystrica – Nové Mesto nad Váhom (trať 120) v čase rannej a popoludňajšej dopravnej špičky premávajú prímestské vlaky v hodinovom intervale. A ponuku tiež zabezpečujú diaľkové vlaky linky Bratislava – Žilina – Košice, ktoré idú v pracovné dni v hodinovom takte.

Dochádzku do práce a do školy v Púchove, Považskej Bystrici a Trenčíne v plnom rozsahu zabezpečujú elektrické poschodové jednotky (EPJ) série 671. V Púchove sú zabezpečované prípoje na diaľkovú dopravu v smere/zo smeru Košice a Bratislava, ako aj regionálne spojenia. Dopĺňa ZSSK.

Ako sme už informovali, do Považskej Bystrice sa vracia od 15. decembra aj RegioJet, ktorý po novom spojí vlakmi Žilinu, Považskú Bystricu, Trenčín, Trnavu a ďalšie mestá na Považí s Bratislavou, Prahou a Brnom.

Nový cestovný poriadok platný od 15. decembra 2019 pre Považskú Bystricu a okolie (trať 120) si pozrite v galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Nový cestovný poriadok vlakov platný od 15. decembra 2019
42
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM