Samospráva Video Komunálne voľby

Peter Máťoš chce byť trenčiansky ŽUPAN: Vo voľbách ho podporí aj Sulík! VIDEO

O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa bude uchádzať krajský šéf KDH a viceprimátor Považskej Bystrice Peter Máťoš.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) môže po jesenných voľbách do orgánov samosprávnych krajov zmeniť svoju politickú tvár na tvár nepopulistickú a zodpovednú, zbavenú nešváru tradičnej politickej bašty. Počas ohlásenia kandidatúry na post predsedu TSK to povedal krajský predseda Kresťanskodemo­kratického hnutia (KDH) a považskobystrický viceprimátor Peter Máťoš.

Programové oblasti

„Nesľubujem vzdušné zámky, ale reálne ciele, vďaka ktorým chcem zmeniť náš kraj, v ktorom bude radosť žiť. Náš kraj je rôznorodý, má rôzne politické podoby a ja mu chcem ponúknuť všetko, čo sa dá,“ skonštatoval Máťoš.

Ako dodal, spolu so svojim tímom chce na programových konferenciách predstaviť kompletný program. Jeho súčasťou je viacero oblastí, ako sú dostupné zdravotníctvo, zastavenie úpadku a podpora odborného školstva, integrácia verejnej osobnej dopravy.

Mohlo by vás zaujímať

Podpora strán

„Potrebujeme dostať úrad župana bližšie k ľuďom. Vybudujeme centrá prvého kontaktu pre starostov a primátorov, ale aj pre obyvateľov kraja. Dôležité je prepojenie hornej Nitry s Považím kvalitným dopravným spojením. Je to dôležitá úloha a dlhoročne nesplnený cieľ,“ zdôraznil Máťoš s tým, že transformácia hornej Nitry je bez kvalitnej dopravy nemožná.

Úlohou predsedu TSK nie je podľa neho rozdeľovať, ale spájať. Vyjadril vďaku politickým stranám, ktoré jeho kandidatúru podporujú. Počas ohlásenia kandidatúry Máťoša podporil klub pravicových strán z TSK, SaS, Progresívne Slovensko, Občianska konzervatívna strana a Dobrá voľba a umiernení.

Na videu si pozrite, ako Máťoša podporili Milan Majerský (predseda KDH), Richard Sulík (predseda SaS), Tomáš Drucker (predseda Dobrá voľba a umiernení) a Jana Hanuliaková (členka predsedníctva Progresívne Slovensko).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, ako to vyzeralo na ohlásení kandidatúry.

Peter Máťoš ohlásil kandidatúru na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM