Filip Chudý Krimi

Peter (26) skončil s autom v potoku z okresu Považská: Hrozí mu basa, FOTO

V Považskobystrickom okrese sa odohrala dopravná nehoda, po ktorej sa dostal do problémov východniar Peter. Akému obvineniu čelí?

Ilustračný obrázok k článku Peter (26) skončil s autom v potoku z okresu Považská: Hrozí mu basa, FOTO
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

V dolnolieskovskej miestnej časti Tŕstie došlo k dopravnej nehode, čo nám potvrdila Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že 26-ročný Peter zo Svidníka na vozidle Dodge Nitro jazdil po ceste III/1947 smerom na obec Pružina.

„V dôsledku neprispôsobenia rýchlosti vozidla stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré mohol predvídať, narazil do betónového osadenia zábradlia na moste. Následne narazil do kovového zábradlia na moste, ktoré poškodil. Vozidlo po náraze spadlo do miestneho potoka,“ opísala Antalová.

Podľa jej slov po príchode policajta odmietol dychovú skúšku ako aj odber biologického materiálu na zistenie, či nie je ovplyvnený nejakými návykovými látkami.

„Peter bol obvinený z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok,“ doplnila Antalová s tým, že odmietnutie odberu biologického materiálu alebo odmietnutie dychovej skúšky je totižto rovnocenné tomu, ako keby vodič „nafúkal“ nad 1 promile.

Výsledok nehody, ku ktorej došlo v sobotu 12. októbra večer, si môžete pozrieť aj na foto.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Dopravná nehoda v Tŕstí na FOTO: Peter prerazil zábradlie a padol do potoka
3
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM