Filip Chudý Samospráva Komunálne voľby

Pellegrini dal POKYN: Hlas-SD chce v Trenčianskom kraji podporiť smeráka Bašku

Hlas-SD sa chce v komunálnych voľbách spájať s akoukoľvek stranou okrem ĽSNS. Jej šéf už prezradil, aké sú plány s trenčianskym županom.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini dal POKYN: Hlas-SD chce v Trenčianskom kraji podporiť smeráka Bašku
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Mimoparlamentná strana Hlas-SD je pripravená pri komunálnych voľbách vytvárať koalície s akoukoľvek stranou, výnimkou je len ĽSNS. Uviedol to líder strany Peter Pellegrini. Dodal, že Smer-SD nie je pre nich prirodzený partner, ide o jedného z potenciálnych partnerov.

Pokyn z centrály

Podporiť chce opätovnú kandidatúru Jaroslava Bašku, ktorý je predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja za Smer-SD. Vo funkcii sa podľa Pellegriniho osvedčil a nemá konkurenciu.

„Hlas-SD nepôjde do komunálnych volieb v jedinej kombinácii s konkrétnou politickou stranou. Naše krajské organizácie dostali pokyn z centrály, že môžu vytvárať rôznorodé koalície naprieč celým politickým spektrom okrem ĽSNS, aby podporili kandidátov, ktorých zvážia, že sú dobrí a vhodní, alebo aby sa pokúsili zohnať podporu pre nášho kandidáta,“ povedal Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať

Spolupráca s vládnymi stranami

Podľa jeho slov sú otvorení spolupráci aj s koaličnými stranami. Podporuje pestré koalície v regiónoch. Hlas-SD nemá podľa neho problém podporiť primátorov či šéfov samosprávnych krajov, ktorí sa vo funkciách osvedčili, hoci sú z iného politického spektra.

Možnú spoluprácu s Hlasom-SD naznačil už líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. „Nie sme nútení dodržiavať koalíciu takú, akú máme po parlamentných voľbách. Môže sa stať, že budeme v koalícii s Hlasom-SD alebo s maďarskými stranami. V niektorých mestách môžeme byť s opozičnými či mimoparlamentnými stranami,“ povedal predseda parlamentu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM