Filip Chudý Rôzne

Park pri nemocnici v Považskej o niečo bližšie k obnove: Dočkáme sa? FOTO

Známy park pri považskobystrickej nemocnici by mohol dostať novú tvár. O čom sa intenzívne rokuje?

Ilustračný obrázok k článku Park pri nemocnici v Považskej o niečo bližšie k obnove: Dočkáme sa? FOTO
17
Galéria

Naše mesto má záujem o sfunkčnenie fontány pred nemocnicou, čo potvrdila považskobystrická hovorkyňa Iveta Kováčiková s tým, že radnica intenzívne rokuje s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) o výmene pozemkov, ktoré sa nachádzajú pod krajskými cestami, za park pred nemocnicou. „Mnoho krajských ciest leží na pozemkoch, ktoré patria mestu, kraj potrebuje pozemky vysporiadať, aby mohol cesty rekonštruovať. Mesto chce TSK vyjsť v ústrety a v hodnote pozemkov požaduje za to pozemky, ktoré by chcelo využiť,“ ozrejmila Kováčiková.

„V súčasnosti má mesto záujem práve o park pred nemocnicou, ktorý by chcelo zrevitalizovať. Radnica by chcela sfunkčniť fontánu, časť parku využiť na rozšírenie parkovacích plôch a tiež zrevitalizovať zeleň, aby tu vznikla pekná oddychová zóna pre návštevníkov nemocnice,“ doplnila.

O týchto plánoch sa hovorí už dlhšie, veď považskobystrická hovorkyňa nás ešte v minulom roku informovala, že ak by sa výmena podarila zrealizovať už v roku 2017, mesto by prikročilo k revitalizácii parku v roku 2018. Lenže k výmene ešte neprišlo, no čoskoro sa to môže zmeniť, čo naznačila Veronika Rezáková, vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

„Kraj s mestom o zámene pozemkov intenzívne rokuje. Mesto Považská Bystrica zadalo vypracovanie geometrických plánov, teda aktuálne prebieha zameranie a spracovanie geometrických plánov. Zo strany TSK by k zámene mohlo dôjsť v prípade jej schválenia poslancami Zastupiteľstva TSK na jednom z najbližších rokovaní zastupiteľstva ešte v tomto roku,“ uviedla Rezáková s tým, že do programu jednotlivých komisií pri Zastupiteľstve TSK sa zámena dotknutých pozemkov dostane až po vypracovaní geometrických plánov, resp. po navrhnutí presnej dohody zo strany mesta Považská Bystrica a kompetentných zamestnancov Úradu TSK.

Ako ďalej uviedla, v prvej fáze ide o pozemky vo vlastníctve nášho mesta nachádzajúce sa pod piatimi cestami, ich zoznam je dole. „Do zámeny nemusia byť zahrnuté všetky uvedené cesty, bude sa to odvíjať od výšky ceny majetku TSK a mesta Považská Bystrica,“ dodala vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

  • k. ú. Považská Bystrica – cesta II/517 (Považská Bystrica – Rajec), cesta III/1983 (Považská Bystrica – Milochov, spojka)
  • k. ú. Orlové – cesta II/507 (Gabčíkovo – Trenčín – Žilina)
  • k. ú. Považské Podhradie – cesta III/1973 (Považské Podhradie, spojka)
  • k. ú. Považská Teplá – cesta III/1967 (Považská Teplá – Vrchteplá)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Park pri považskobystrickej nemocnici: Takto aktuálne vyzerá
17
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM