Filip Chudý Rôzne

Otvorili nový podchod na stanici v Považskej: Pozrite si ho na VIDEO a FOTO

Modernizácia železnice v našom okolí pokračuje. Nového dizajnu sa teraz dočkala považskobystrická stanica. Ako aktuálne vyzerá?

Ilustračný obrázok k článku Otvorili nový podchod na stanici v Považskej: Pozrite si ho na VIDEO a FOTO
41
Galéria

Železničná stanica v Považskej Bystrici sa môže od stredy 6. júna pochváliť novým podchodom, hoci to ešte zďaleka nie je všetko, keďže v tento deň zároveň začala ďalšia fáza modernizácie našej železnice. „V stredu o 8:00 bola daná do prevádzky novovybudovaná II. traťová koľaj medzi Považskou Teplou a Považskou Bystricou. Nové je koľajové lôžko, koľajový zvršok, trakčné vedenie aj zabezpečovacie zariadenie. Vlaky premávajú po tejto traťovej koľaji obojsmerne medzi Považskou Teplou a Považskou Bystricou, keďže súčasne začala modernizácia I. traťovej koľaje,“ ozrejmila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Zdroj: Dnes24.sk

Tá ďalej uviedla, že modernizácia I. traťovej koľaje skončí 7. septembra 2018. „Vzhľadom na pokračujúce výlukové práce je zatiaľ nariadené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti vlakov na 50 km/h,“ doplnila s tým, že všetky práce, súvisiace s modernizáciou II. traťovej koľaje sa realizovali v zmysle schválenej projektovej dokumentácie a harmonogramu prác.

„Do prevádzky bol odovzdaný aj podchod na druhé nástupište. A to z Robotníckej ulice aj z nástupišťa č.1. Všetky vlaky osobnej dopravy teda odchádzajú z nástupišťa č. 2., ktoré je tiež modernizované v dĺžke 400 m, vrátane mobiliáru,“ povedala Pavliková.

Výťahy sú podľa jej slov už zrealizované, ale uvedené do prevádzky budú až 7. septembra 2018 z dopravných dôvodov, preprava imobilných cestujúcich je preto naďalej vylúčená. „Informačné tabule sú taktiež už osadené, ale len na prvom a druhom nástupišti. Ešte budú osadené vo vestibule ŽST príchodové a odchodové informačné tabule, ale ich aktivácia bude realizovaná až po ukončení výlukových prác 7. septembra 2018,“ dodala hovorkyňa ŽSR.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Železničná stanica v Považskej Bystrici v novom šate: Pozrite, ako vyzerá
41
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM