Rôzne

Okresný súd Považská Bystrica má novú sudkyňu: Koho prezident Kiska vymenoval?

Súčasný slovenský prezident Andrej Kiska vymenoval 20 nových sudcov okresných súdov. Jedna posila bude aj v našom meste. Kto?

Ilustračný obrázok k článku Okresný súd Považská Bystrica má novú sudkyňu: Koho prezident Kiska vymenoval?
5
Galéria
Zdroj: TASR

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval v utorok 26. februára 20 sudcov bez časového obmedzenia. Dekréty o vymenovaní si prevzali sudcovia, ktorí budú pôsobiť na okresných súdoch (OS). Bratislavské OS posilnia štyria noví sudcovia a trenčiansky OS traja sudcovia. Po jednej posile získali aj OS v Bardejove, Trnave, Banskej Bystrici, Košiciach – okolí, Námestove, Martine, Čadci, Topoľčanoch, Dunajskej Strede, Senici, Nitre a Trebišove.

Novú posilu získal taktiež Okresný súd Považská Bystrica, keď za sudkyňu bola vymenovaná Gabriela Sopková.

Kiska novým sudcom pripomenul, že s ich rozhodnutiami sa budú spájať vysoké očakávania, pretože dôvera ľudí v spravodlivosť je podľa neho stále žalostne a alarmujúco nízka. Dodal, že vyviesť našu krajinu z tejto krízy je a bude náročná úloha. „Úloha, ktorej všetky vaše budúce rozhodnutia a spôsob, akým budete o nich hovoriť, zohrajú kľúčovú úlohu, aby ľudia uverili, že dodržiavať pravidlá sa oplatí. Aby získali istotu, že štát má ochrániť každého bez ohľadu na to, kto zasiahol do jeho práv,“ priblížil.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Prezident Kiska vymenoval 20 nových sudcov: Zábery zo slávnosti
5
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM