Filip Chudý Rôzne

Očkovacia lotéria pozná výhercov: BALÍK peňazí získali i ľudia v okrese Považská

Šou Byť zdravý je výhra sa skončila. Zapojilo sa do nej aj veľa súťažiach z Považskej Bystrice a okolia. Koľkí a koľko vyhrali po obciach okresu?

Ilustračný obrázok k článku Očkovacia lotéria pozná výhercov: BALÍK peňazí získali i ľudia v okrese Považská
21
Galéria

Očkovacia lotéria Byť zdravý je výhra trvala od polovice augusta do konca októbra, pričom sa zaradila medzi najkontroverznejšie šou v histórii Slovenska. Mnohí ju od úvodu preklínali, pričom poukazovali na zbytočné vyhadzovanie verejných peňazí. Mala však aj mnoho fanúšikov, keďže patrila zároveň medzi najsledovanejšie televízne šou.

„Očkovacia lotéria sa končí. Trvala dvanásť týždňov a stála 26 miliónov eur. Kto čakal, že sa pre vidinu výhry začnú ľudia masívne očkovať, nedočkal sa. Za tri mesiace od spustenia lotérie na Slovensku stúplo percento zaočkovanosti o niečo málo cez päť percentuálnych bodov,“ napísala k jej koncu RTVS na svojom webe.

„Kedykoľvek bez problémov by som bol aby to pokračovalo ďalej,“ povedal minister financií Igor Matovič (OĽANO), ktorý je považovaný za otca celej tejto lotérie. Pričom postupne hovoril, že to vraj nebolo na zvýšenie zaočkovanosti, ale slúžilo to ako odmena pre zaočkovaných.

Radosť teda očkovacia lotéria urobila aspoň tým, ktorí v nej niečo vyhrali. Na stránke Ministerstva financií SR sú zverejnení výhercovia, pričom v našom okrese je ich spolu 1 230.

Do okresu Považská Bystrica natiekla na účty týchto výhercov v súčte suma 195 000 eur.

Koľko vyhrali ľudia v meste a koľko po obciach v okolí Považskej Bystrice? Čítajte na ďalšej strane.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM