Kultúra

Nudiť sa v novom týždni rozhodne nebudeme: Výber akcií, ktoré v Považskej Bystrici stoja za pozornosť

Kvalitný oddych vždy príde vhod. A vyraziť si na zaujímavú akciu, rozhodne patrí medzi super spôsob relaxu. Prinášame vám preto prehľad zaujímavých podujatí, ktoré vám odporúčame v Považskej Bystrici zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Nudiť sa v novom týždni rozhodne nebudeme: Výber akcií, ktoré v Považskej Bystrici stoja za pozornosť
Zdroj: TASR

Opri rebrík o neho

4. apríla o 18:30, kino Mier

Neokázalý film o obetavom chlapovi, ktorý sa v tridsiatich rokoch vzdal koníčkov a romantickej mladosti. Jeho príbeh je príbehom o ľudskom milosrdenstve a zároveň je zamyslením sa nad komplikovanými osudmi ľudí odstrčených na okraj spoločnosti. Film vznikal po dobu piatich rokov na fare v malej dedinke pod Tatrami.

Hádzaná: Považská Bystrica – Frýdek-Místek

5. apríla o 18:15, športová hala

Čoraz viac sa hovorí o obnovení spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárov. No ešte predtým ako sa tak stane, je tu malá ochutnávka v podobe prípravného zápasu s Frýdkom-Místkom, za ktorý hráva aj najlepší strelec českej najvyššej súťaže Vojtěch Petrovský.

Michal David

6. apríla o 19:00, športová hala

Koncert jedného z najznámejších českých spevákov, ktorý sa vlastným menom volá Vladimír Štancl, si môžete vypočuť v športovej hale. Český kráľ diska zahrá svoje najväčšie hity, ktoré nezovšedneli ani časom.

Hádzaná: Považská Bystrica – Zubří

8. apríla o 18:00, športová hala

Reprezentačnú prestávku našim hádzanárom vyplnia až dva prípravné zápasy. Po piatom mužstve základnej časti k nám zavíta aj druhý tím v tabuľke. Zubří má v kádri aj Tomáša Řezníčka, druhého najlepšieho strelca svojej súťaže.

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

8. apríla o 18:30, kino Mier

Jeden z najočakávanejším filmov tohto roka aj v našom meste. Od režiséra Zacka Snydera prichádza do kín film s oskarovým Benom Affleckom v úlohe Batmana / Brucea Wayna a Henrym Cavillom v úlohe Supermana / Clarka Kenta.

Futbal: Považská Bystrica – Podmanín

9. apríla o 15:00, futbalový štadión

Keďže Podmanín patrí administratívne pod Považskú Bystricu, môžeme hovoriť o mestskom derby. A toto nebude hocijaké, ale rovno pôjde o boj o postup. V tabuľke 7. ligy má Podmanín na čele pred treťou Považskou Bystricou náskok deväť bodov, pričom hráči MŠK ho chcú vymazať. No k tomu budú potrebovať víťazstvo z tohto zápasu.

Carol

9. apríla o 18:30, kino Mier

Film Carol ukazuje milostný príbeh, jemnosť a hĺbku jednej strhujúcej lásky. Dobre situovaná a vždy distingvovane elegantná dáma Carol sa v obchodnom dome zoznámi s mladou predavačkou. Banálnosť stretnutia a rozdiel v spoločenskom postavení oboch žien však odrazu prestávajú existovať, obe sú prekvapené okamžitou vzájomnou náklonnosťou.

Zootropolis

10. apríla o 16:00, kino Mier

Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. V kinách je ďalšia rodinná animovaná komédia.

Bohovia Egypta

10. apríla o 18:30, kino Mier

Fantasy epos Bohovia Egypta je akčným dobrodružstvom inšpirovaným klasickou mytológiou starovekej egyptskej ríše. Vo filme si zahral aj jeden z najobľúbenejších hercov súčasnosti Gerard Butler.

Môže vás zaujímať:

Zažite apríl v Považskej Bystrici naozaj zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM