Filip Chudý Kultúra

Nový týždeň s rôznorodým programom: Kde sa dá v Považskej a okolí zabaviť?

Nový pracovný týždeň okrem jedného voľného dňa navyše spríjemní aj bohatý program v našom meste a okolí. Aké akcie môžete navštíviť?

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň s rôznorodým programom: Kde sa dá v Považskej a okolí zabaviť?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Posledná rodina

11. septembra o 19:00, kino Mier

Maliar Zdzisław Beksiński trávi svoje dni medzi štyrmi stenami varšavského bytu, obklopený len svojou rodinou. Navzdory socialistickej šedi okolia je jeho vnútorný svet plný surreálnych vízií, farieb, vášne a perverzných fantázií. Životopisná dráma.

Spievankovo

13. septembra o 17:00, kino Mier

Jedinečný interaktívny koncert Spievanky a Zahrajka. Príďte a zaspievajte si spolu s nimi obľúbené pesničky zo Spievankova. Čaká na Vás koncert plný hudby, tanca a zábavy.

Ktorý je ten pravý?

14. septembra o 19:00, kino Mier

Nikdy nie je neskoro na nový začiatok. Alice má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do mesta, kde sa narodila a vyrástla. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. Veď, ako sa hovorí, život začína až po štyridsiatke! Romantická komédia.

Gazdovský deň

15. septembra o 11:00, gazdovský dvor v Praznove

Ide o tretí ročník podujatia, na ktorom bude hrať prím jedlo (guláš, halušky), ale aj atrakcie pre deti (jazda na koni, mini zoo, skákací hrad). Do tanca budú hrať Šurabovci.

Hokej: Považská Bystrica – Topoľčany

15. septembra o 18:00, zimný štadión

Prvý domáci zápas v novej sezóne odohrajú naši hokejisti proti Topoľčanom. No už v stredu hrajú na pôde nováčika z Bratislavy. Koľko bodov budú mať na konte po prvom týždni tohto ročníka?

To

15. septembra o 19:00, kino Mier

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš. Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy, keď sa prebudí na niekoľko rokov, rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga.

Kotlík pod Manínom

16. septembra o 11:00, Podmanín

Veľkú súťaž vo varení gulášu už siedmykrát privíta Podmanín. Tešiť sa môžete aj na bohaté občerstvenie, súťaže, tombolu a tiež večernú zábavu so skupinou Kobra.

Hokejbal: Považská Bystrica – Skalica

16. septembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Po výhre nad nováčikom z Košíc v prvom kole a následnej prehre v Ružinove, privítajú hráči Považskej Bystrice v treťom kole doma úradujúceho majstra zo Skalice. Ako si povedú?

VI. ročník Pružinského nočníka

16. septembra o 21:00, futbalové ihrisko v Pružine

Nočná hasičská súťaž pre mužov, ženy, dorastencov a dorastenky. Po nej prebehne súťaž v pití piva.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

17. septembra, Považský hrad

Aj v Považskej Bystrici počas septembra prebehnú Dni európskeho kultúrneho dedičstva, tentoraz ale priamo na Považskom hrade.

Stupniansky hodový jarmok

17. septembra, Stupné

Tohoročný v poradí 15. jarmok bude spojený s oslavami 10. výročia založenia miestnej speváckej skupiny Žeravica. Pre návštevníkov bude pripravený pútavý kultúrny program, nebude chýbať gazdovský dvor, stánky s občerstvením, prezentácia remeselných výrobkov a tradičná tombola.

Futbal: Brvnište – Považská Bystrica

17. septembra o 15:30, futbalové ihrisko v Brvništi

Veľké okresné derby sa bude hrať v Brvništi, kam zavíta Považská Bystrica. Tá bude potrebovať dôležité body v boji o postup, ale domáci budú motivovaní

Malý Yeti

17. septembra o 16:00, kino Mier

Zoznámte sa s najbláznivejšou rodinkou v okolí! Tínedžer Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Animovaný film.

Tulipánová horúčka

17. septembra o 19:00, kino Mier

V 17. storočí Amsterdam a celú krajinu zachvátila „tulipánová horúčka“. Jediná cibuľka exotickej kvetiny mala hodnotu desaťnásobku priemernej mzdy a svojmu majiteľovi mohla priniesť nesmierny majetok. Napriek tomu je pre bohatého obchodníka Cornelisa Sandvoorta najväčším šťastím svadba s mladučkou Sophiou. Ich nádejou na spoločnú budúcnosť je vzácna tulipánová cibuľka, vďaka ktorej by získali množstvo peňazí. Historická dráma.

Tajomstvá nočnej oblohy

Považské osvetové stredisko a kino Mier

Putovná výstava fotografií s astronomickou tematikou. Výstava ponúka možnosť pozrieť sa do vesmíru prostredníctvom záberov desiatich fotografov. Vstup je voľný. Otvorená bude v pracovné dni od 8:00 do 15:30 v Považskom osvetovom stredisku, kde bude do 3. októbra. V kine Mier si ju môžete pozrieť do 22. septembra od 8:00 do 16:00, v stredu do 18:00.

Ľubomír Drápal – Krajinou II.

MG ART galéria

Výstava známeho Považskobystričana potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do stredy 13. októbra a je spojená s predajom fotografií. Otvorené je od utorka do piatka v čase 11:00 – 16:00.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prvý školský týždeň s množstvom správ: 5 najzaujímavejších z Považskej a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM