Filip Chudý Kultúra Kultúra

Nový týždeň s rôznorodým programom: 10 pútavých podujatí v Považskej

Nový pracovný týždeň okrem jedného voľného dňa spríjemní aj bohatý program v našom meste. Aké akcie môžete navštíviť?

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň s rôznorodým programom: 10 pútavých podujatí v Považskej
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Spojené štáty lásky

12. septembra o 18:30, kino Mier

Prvý euforický rok slobody, ale tiež neistá budúcnosť. Štyri, na prvý pohľad šťastné ženy, v rôznom veku sa rozhodnú, že je čas zmeniť život a splniť si sny. Pozrite si poľsko-švédsku drámu.

Výstava obrazov Imra Weinera Kráľa

14. septembra o 17:00, kaštieľ Burg v Považskom Podhradí

V stredu bude pre širokú verejnosť sprístupnená výstava obrazov najvýznamnejšieho umelca v histórii nášho mesta. Počas výstavného dňa je pripravený bohatý program od prednášok až po koncerty.

Sully

16. septembra o 18:30, kino Mier

15. januára 2009 sa svet stal svedkom pozoruhodného núdzového pristátia amerického dopravného lietadla, kedy kapitán „Sully“ Sullenberger zázračne dosadol počas letu US Airways 1549 na rieku Hudson, a zachránil tak život všetkým 155 cestujúcim a členom posádky. Jeho chladnokrvný čin odvrátil nielen tragédiu, ale spravil z neho hrdinu, ktorý inšpiroval celý svet. Film s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe.

Videooldies show

16. septembra, LIFE music club

Už najbližší piatok sa v LIFE budete môcť zabávať na rokmi overenými hitmi s najlepším s DJ Kukoom. Malo by ísť o najžiadanejšiu retro párty na Slovensku, aspoň tak hovoria organizátori.

Hádzaná: Považská Bystrica – Nové Zámky

17. septembra o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári odohrajú druhý domáci zápas, v ktorom pôjde o veľa, pretože Nové Zámky sú náš priamy súper v boji o hornú šestku, ktorá zabezpečí účasť v budúcoročnej nadnárodnej súťaži s Českom.

Mechanik 2

17. septembra o 18:30, kino Mier

Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop myslí, že svoju vražednú minulosť má už dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku. Pozrite si pokračovanie filmu s Jasonom Stathamom.

Lovecká sezóna: Strachopud

18. septembra o 16:00, kino Mier

Kto sa bojí, nesmie do lesa. Stará známa partička z lesa je späť! Boog nikdy nepatril medzi najodvážnejších medveďov. Napriek tomu sa spolu so svojím najlepším kamošom Elliotom vydal riešiť monštruóznu záhadu, ktorá ohrozuje bezpečnosť všetkých obyvateľov Timberline. Americká animovaná komédia.

Pamiatky a my

Kino Mier

Do piatka potrvá v kine Mier výstava zameraná na Považský hrad, Mestskú kroniku, Artikuly bratov Podmanických a mestské pečate.

Výstava monument: Ľubomír Rechtorík

Kino Mier

Až do 25. septembra potrvá v kine Mier výstava fotografií Ľubomíra Rechtoríka, ktorý je pôvodom z nášho mesta. Táto výstava vyzdvihuje krásy Považského hradu a poukazuje na prístup Slovákov k ich vlastnej krajine a kultúrnemu dedičstvu. Autor pomáhal pri obnove hradu ako dobrovoľník.

Zázračné skrinky

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ predĺžili až do decembra výstavu ilustrujúca vývoj elektrotechnického priemyslu so zameraním na rozhlasové a televízne prijímače od 50. rokov minulého storočia po súčasnosť. Výstava je doplnená videoprojekciou a dobovými zvukovými nosičmi.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Kultúrne leto v Považskej na konci: Sprevádzali ho podujatia a rekonštrukcie, FO­TO

Prvý školský týždeň s množstvom správ: 5 najzaujímavejších z Považskej Bystrice

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM