Filip Chudý Rôzne Od Vás

Nové lavičky v Považskej zabávali internet: Čo na to radnica? FOTO

Počas jesene pribudli na viacerých miestach Považskej Bystrice nové lavičky, no nie všade ich osadenie domysleli. Kde nad tým krútili hlavami?

Ilustračný obrázok k článku Nové lavičky v Považskej zabávali internet: Čo na to radnica? FOTO
16
Galéria

Mesto Považská Bystrica zakúpilo 80 lavičiek a približne 200 samostatných výplní na lavičky v sume necelých 17 000 eur. Konkrétne to bolo 40 betónových samonosných lavičiek s operadlom a 40 bez operadla. Ako informovala považskobystrická hovorkyňa Iveta Kováčiková, tieto nové lavičky sa osádzali počas jesene najmä na sídlisku Rozkvet, kde boli v najhoršom stave. No a práve odtiaľ sa začali po internete šíriť fotky nových lavičiek, ktoré boli osadené priamo pred veľké kaluže vody.

Viacerí naši čitatelia nás začali na tento problém a celkový nevyhovujúci stav danej lokality upozorňovať. Ide o požiarny chodník na Bernolákovej ulici. Ako nám povedali niekoľkí jej obyvatelia priamo na mieste, problém vznikol približne tri roky dozadu, keď pod vplyvom narastajúcej intenzity dopravy sa začala tamojšia komunikácia ničiť. Dnes sú tam na viacerých miestach veľké jamy.

My sme sa obrátili na mesto s otázkou, či sa bude Bernolákova ulica v blízkej dobe opravovať. „Projekt rekonštrukcie Bernolákovej ulice je pripravený. Jeho realizácia bude záležať od finančných možností mesta a od priorít Výboru mestskej časti (VMČ) Rozkvet,“ odpovedala hovorkyňa mesta.

Spomínané kaluže vznikajú počas daždivého počasia práve na miestach veľkých jám na tejto komunikácii, ktoré v minulosti na nej neboli. Pracovníci mesta ale osadili nové lavičky presne tam, kde boli pôvodne tie staré, lenže niektoré z nich sa tak ocitli priamo pred kalužami vody. „Staré zničené lavičky na sídlisku Rozkvet boli zväčša len vymieňané za nové, ich lokality sa nemenili. Pracovníci údržby vykonajú obhliadku a po dohode s výborom mestskej časti prehodnotia umiestnenie niektorých lavičiek, ku ktorým nie je komfortný prístup,“ vyjadrila sa považskobystrická hovorkyňa k otázke, či radnica neprehodnotí umiestnenie problémových lavičiek.

Ako ďalej Kováčiková uviedla, prípadné najbližšie investície na Rozkvete sa budú riešiť v návrhu rozpočtu na rok 2018. Ako vyplýva zo zápisnice zo zasadnutia VMČ Rozkvet z 30. októbra 2017, rekonštrukcia požiarneho chodníka na Bernolákovej ulici je druhou hlavnou požiadavkou v návrhu VMČ Rozkvet na zaradenie do rozpočtu mesta na rok 2018. Konkrétne sa v zápisnici píše o rozšírení a sprejazdnení požiarneho chodníka s možnosťou pozdĺžneho parkovania vozidiel.

Zlý stav Bernolákovej ulice v Považskej: Novým lavičkám teda vybrali miesto...
16
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považská vyriešila sťažnosti na psov v centre po svojom: Čo vlastne zakázali? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM