Rôzne Video

Nové diagnostické centrum na VIZUALIZÁCIÁCH: Kedy ho otvoria? VIDEO

V považskobystrickej nemocnici vznikne nové diagnostické centrum. Aké prístroje v ňom budú a kedy bude slúžiť pacientom?

Zdroj: Dnes24.sk

V Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici by malo do roka vyrásť nové centrum diagnostiky. Vybudovať ho majú v centrálnom priestore nemocničného vnútrobloku. Podľa predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslava Bašku by nové diagnostické centrum mali postupne vybaviť novým CT prístrojom, magnetickou rezonanciou, digitálnym röntgenom a USG prístrojom.

Chýbalo to

„Investícia do jeho výstavby predstavuje takmer 1,8 milióna eur a je hradená zo župného rozpočtu. Chcem poďakovať poslancom Zastupiteľstva TSK, že schválili financie aj na nákup CT prístroja 3. kategórie, ktorý bude vo vlastníctve nemocnice, teda všetky príjmy z jeho využívania pôjdu nemocnici,“ povedal Baška.

Zdôraznil, že všetky pracoviská magnetickej rezonancie v Trenčianskom kraji sú neštátne a tento druh diagnostiky na severe kraja chýba, preto by sa v ďalšej etape mala obstarať práve magnetická rezonancia.

Úspech pre nemocnicu

Nové diagnostické centrum by malo podľa riaditeľa považskobystrickej nemocnice Igora Steinera zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, skvalitniť a zrýchliť diagnostický proces a skrátiť čakacie lehoty na vyšetrenie.

„Je to obrovský úspech pre nemocnicu i obyvateľov tohto regiónu. Snažili sme sa zabezpečiť čo najkratší koridor z urgentného príjmu k tejto diagnostike a zároveň vybrať miesto, ktoré by bolo ľahko prístupné aj pre ambulantných pacientov,“ vysvetlil Steiner.

Príde ďalší proces

Moderná budova diagnostiky by mala byť hotová do roka. Nový rozmer v rámci architektonického riešenia ponúka aj zelená a pochôdzna strecha, ktorá bude slúžiť na relax a oddych personálu nemocnice.

V auguste 2021 by teda mala byť hotová stavba, presný dátum spustenia centra pre pacientov však ešte jasný nie je, keďže bude nasledovať ďalší proces. „Bude to záležať od rôznych inštitúcií, pretože keď dostaviame, začne kolaudačné konanie, potom nastúpi technická inšpekcia. Po nej osadíme prístroje a musí prísť ešte inšpekcia na radiačné žiarenie. Až keď toto všetko prejde, my budeme môcť inštalované prístroje reálne využívať na diagnostiku,“ ozrejmil Steiner.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to má vyzerať po dokončení.

VIZUALIZÁCIE nového centra diagnostiky v nemocnici a miesto stavby
8
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM