Filip Chudý Kultúra

Nestihli ste sa zabaviť v Považskej a okolí? Máme ešte jeden týždeň prázdnin

Posledný týždeň letných prázdnin prináša so sebou do nášho mesta a okolia množstvo akcií. Pozrite, kde, kedy a kam sa môžeme ísť zabaviť.

Ilustračný obrázok k článku Nestihli ste sa zabaviť v Považskej a okolí? Máme ešte jeden týždeň prázdnin
Zdroj: TASR

Diego Maradona

26. augusta o 19:00, kino Mier

Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností vôbec poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z viac než 500 záberov z Maradonovho súkromného archívu.

Letné kino v Cooltajneri: Mamma Mia II.

26. augusta o 20:00, KC Cooltajner

Pozvánka do letného Coolfiteátra na film Mamma mia II. (Here we go again), ktorý sa bude premietať v pondelok večer. Prineste si deky a karimatky na sedenie.

Tančiareň pod širákom | Country Skrytý talent

27. augusta o 18:00, KC Cooltajner

KC Cooltajner pozýva všetkých záujemcov na workshop country tanca (aj pre začiatočníkov), ktorý sa uskutoční v utorok od 18:00 do 20:00, vstup je voľný.

Letné kino v Cooltajneri: Otcova volga

27. augusta o 20:00, KC Cooltajner

Pozvánka do letného Coolfiteátru na film Otcova Volga, ktorý sa premietne v utorok o 20:00.

Stretnutie mamičiek

28. augusta o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Vtedy v Hollywoode

28. augusta o 19:00, kino Mier

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. Akčná krimi komédia.

Letné kino v Cooltajneri | Bohemian Raphsody

28. augusta o 20:30, KC Cooltajner

Pozvánka do letného kina na premietanie oscarového filmu Bohemian Raphsody, ktoré sa uskutoční v stredu na rukách pri Cooltajneri.

Gazdovský deň

29. augusta o 10:00, salaš Praznov

Už 4. ročník akcie na farme v Praznove. Pripravené budú tradičné domáce výrobky a hotové jedlá. Deň spríjemní aj dobrá hudba, množstvo stánkov a pre deti rôzne aktivity ako zvieratká a jazda na koníkovi.

75. výročie SNP

29. augusta, pamätníky

Spomienkové zhromaždenie spojené s pietnym aktom kladenia vencov pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania. O 17,00 h Pamätník padlých hrdinov v Považskom Podhradí. O 18,00 h Pamätník SNP v Považskej Bystrici.

Oslavy 90. výročia vzniku Strojární v Cooltajneri

29. – 30. augusta, KC Cooltajner

Pozvánka na oslavy 90. výročia vzniku Strojární, ktoré sa uskutočnia v dňoch vo štvrtok a piatok v okolí KC Cooltajner a areáli Strojární. Pripravených je viacero podujatí na oba dni.

Energy Latino Dance s Martou Majerčík

29. augusta o 18:00, KC Cooltajner

Hodiny intenzívneho tanečno – kondičného cvičenia, ktoré vytvorila a vyučuje Marta Majerčík, sú výborným workoutom v rytme tancov salsa, reggaeton, timba, afro, dancehall, cha-cha-cha, bachata, merengue, carnival samba, son, R&B, rumba, cumbia a ďalších. Sú určené pre všetky tanečné úrovne.

Večer bojových umení v Cooltajneri

29. augusta o 18:30, KC Cooltajner

Tradičný Večer bojových umení, ktorý pre vás pripravil klub Aikido Považská Bystrica v spolupráci s OZ Cooltajner a sa uskutoční vo štvrtok od 18:30 do 19:30 v Cooltajneri.

Odpoviem ti piesňou 2019

30. augusta o 18:30, KC Cooltajner

Už v piatok sa v Cooltajneri predstavia na mikrofestivale Odpoviem ti piesňou títo miestni umelci: Robčo Fapšo, Filip Bednár, Katka Krajčoviechová, Ďuri Vačko, Dobrá muzička, Barborka Briestenská, Maťo Grác, Barča Panáková, Miško Hrenák, Denis Kolek s kapelou.

Hádzaná: Považská Bystrica – Zubří

30. augusta o 18:00, športová hala

Posledný prípravný zápas hádzanárov Považskej Bystrice v letnej príprave. V generálke na extraligu privítame Zubří.

Hokej: Považská Bystrica – Valašské Meziříčí

30. augusta o 18:00, zimný štadión

Zápasová príprava hokejistov Považskej Bystrice pokračuje, keď v piatok privítajú Valašské Meziříčí.

Rozlúčka s prázdninami 2019

30. augusta o 20:00, pred mestským úradom

Program na záver kultúrneho leta pred Mestským úradom v Považskej Bystrici. Vystúpia: Sematam, Hudba z Marsu, Bystrík Banda. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v kine Mier.

Považskobystrický motocykel 2019

31. augusta o 10:00, pri kine Mier

XI. ročník prehliadky motocyklov vyrábaných v Považskej Bystrici v priestore pešej zóny pred kinom Mier.

Kto je ďalší?

31. augusta o 19:00, kino Mier

Nový slovenský film je inšpirovaný tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti. Pre „lajky“ na sociálnych sieťach je dnešná generácia ochotná riskovať vlastný život. Film otvára aj umlčanú tému sexuálneho zneužívania detí.

Letné kino v Cooltajneri: Zrodila sa hviezda

31. augusta o 20:00, KC Cooltajner

Pozvánka do letného Coolfiteátru na film Zrodila sa hviezda, ktorý sa premietne v sobotu večer.

Papradňanský Boľceň

1. septembra o 10:30, areál Koliby Papradno

Ďalšie pokračovanie súťaže podomácky vyrobených traktorov s názvom Papradňanský Boľceň bude v areáli tamojšej koliby. Nielenže budú súťažiť traktory, ale tiež je pripravený bohatý sprievodný program.

Hasičská súťaž

1. septembra o 12:00, centrum mesta

Rok ubehol ako voda a spolu so záverom hasičskej sezóny 2019 prichádza aj súťaž priamo v Považskej Bystrici, ktorú už druhý rok organizuje DHZ Milochov.

11. Píšťalkárske Brvnište

1. septembra o 14:00, Historická škola v Brvništi

Príďte si užiť v poradí 11. ročník Píšťalkárskeho Brvnišťa v areáli historickej školy v Brvništi. Čaká na vás bohatý program.

Playmobil vo filme

1. septembra o 16:00, kino Mier

Film rozpráva príbeh vynaliezavého dievčaťa Marly, ktoré sa vydáva na dobrodružnú cestu po tom, ako jej mladší brat Charlie zmizne v obrovskom magickom animovanom svete stavebnice Playmobil. Animovaná rodinná komédia.

Cez prsty

1. septembra o 19:00, kino Mier

Príbeh filmu sa odohráva na beach volejbalových ihriskách, ale nielen na nich. Linda a Pavla sú „parťáčky“, ktoré obetujú plážovému volejbalu všetko. Teda, skoro všetko. Mladšej Pavle tak trochu začínajú tikať biologické hodiny a s priateľom Hynkom chce čo najskôr otehotnieť. To staršia Linda, ktorá je slobodná a bezdetná, nechápe. Obzvlášť, keď sa im podarilo kvalifikovať na majstrovstvá Európy… Všetko ale aj tak nakoniec zamotá svojský správca ihriska so zaujímavou minulosťou Jíra. Česká komédia.

Martin Golej: Potulky

Kino Mier

Výstava fotografií člena fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá do 18. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takýto bol august inde na Slovensku.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM