Futbal

Nespokojné pokriky a zmena trénera v Považskej: Primátor zdvihol varovný prst

Nevydarený štart do sezóny v podaní futbalistov Považskej Bystrice si odniesol tréner Vágner. Hráčov by mal prebrať jeho nástupca.

Ilustračný obrázok k článku Nespokojné pokriky a zmena trénera v Považskej: Primátor zdvihol varovný prst
Zdroj: Dnes24.sk

Po čosi viac ako troch rokoch prišlo k zmene na poste trénera futbalistov MŠK Považská Bystrica. Pri kormidle skončil Jaroslav Vágner, ktorý k mužstvu prišiel v lete 2017, krátko po postupe do piatej ligy. Nahradil Kamila Begáňa, ktorému nepomohlo ani víťazstvo v šiestej lige. Ten na lavičke vtedy vydržal len dva mesiace, keď v apríli striedal Rastislava Fiantoka, ale už v závere ročníka bolo známe že príde Vágner.

V jesennej časti sezóny 2017/18 obsadil s tímom piate miesto so stratou 13 bodov na prvú priečku. V zime však sa však považskobystrický klub spojil s Borčicami, pričom pod ich hlavičkou hral tretiu ligu. Prvé miesto sa však neudržalo a Borčice vo farbách MŠK skončili druhé so stratou 15 bodov na postupujúcu Dubnicu. V sezóne 2018/19 z toho bolo 6. miesto (strata 15 bodov na Belušu). Minulá sezóna sa nedohrala, MŠK však bola priebežne druhá so stratou deväť bodov na Myjavu.

Nespokojnosť a varovný prst

Aktuálne je Považská Bystrica piata so sedembodovou stratou na lídra a zápasom k dobru. Keďže však ašpirant na postup zo šiestich zápasov zaváhal až trikrát, prišlo k zmene trénera. „Po sobotňajšej prehre s ViOn-om B (1:2, pozn.) sme sa rozprávali s trénerom, že sa nedarí plniť stanovené ciele. Vyjadrili sme nespokojnosť so situáciou, on bol tiež frustrovaný. Povedal, že je už unavený a rozhodol sa, že ako tréner skončí. Akceptovali sme jeho rozhodnutie a navrhli mu, aby v klube ostal, na čo oznámil, že nie a chce si v jesennej časti od futbalu oddýchnuť,“ povedal pre klubový web manažér Ján Panák.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ako ďalej uviedol, majú obavy, že sa opakuje nepriaznivý vývoj z minulej sezóny. „Ľudia v hľadisku začínajú byť nespokojní, pokrikujú, vyjadrujú nespokojnosť. Viaceré indície sme si pospájali a vyšlo nám, že musíme niečo urobiť. Riešením mala byť zmena trénera, ak sa situácia nezlepší, nevylučujeme, že v zime budeme pokračovať s hráčmi,“ doplnil Panák s tým, že hráči dostali varovný prst od primátora, pretože mesto dáva do futbalu nemalé prostriedky.

Borčická stopa

Podľa manažéra MŠK boli štyria kandidáti na post nového trénera. Tým sa nakoniec stal onedlho 50-ročný Alexander Homér, bývalý ligový obranca. Ako tréner je známy z pôsobenia v Borčiciach.

Zaujímavosťou je to, že on bol hlavný tréner Borčíc v čase, keď sa tie spájali s Považskou Bystricou. Dokonca bol uvedený ako tréner v prvom stretnutí po fúzii mužstiev v Lednických Rovniach, pričom asistenta mu mal podľa zápisu robiť Vágner, ale potom na lavičke už nepokračoval. Teraz sa teda vracia na známu loď, keďže v súčasnom kádri MŠK je viacero hráčov, ktorých trénoval už v Borčiciach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM