Filip Chudý Kultúra

Neseďte doma: Bohatá porcia víkendového oddychu v Považskej a okolí

Ak nechcete premrhať voľné dni, potom sa už na ne dopredu pripravte. Vyberte si z bohatej ponuky víkendových akcií v našom meste a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Neseďte doma: Bohatá porcia víkendového oddychu v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Štart letnej sezóny na Podhradskom mori

15. júna o 9:30, Podhradské more

Jazero Podhradské more v Považskom Podhradí a celý areál tohto oddychového miesta je pripravený na začiatok hlavnej letnej sezóny. Tá na ňom odštartuje v piatok 15. júna a potrvá do 15. septembra. Areál bude v tomto období otvorený denne vždy za slnečného počasia od 9:30 do 19:00.

Dni mesta

15. – 16. júna, pred mestským úradom

Považská Bystrica v tomto roku oslávi 72. výročie udelenia štatútu mesta. Pri tejto príležitosti budú nachystané veľké dvojdňové oslavy. Pripravený bude bohatý kultúrny program. Počas dvoch dní sa ľudia môžu tešiť na interpretov ako Pavol Hammel, Lina Mayer, Lukáš Adamec, Mária Čírová, Celeste Buckingham či HEX.

Starosvecký rok v Papradňe

15. júna o 17:00, Kultúrny dom Papradno

V Papradne sa bude konať program detí z DFSk Podžiaranček s názvom „Starosvecký rok v Papradňe.“

1 + 3

15. júna o 18:00, MG ART galéria

MG ART galéria v Považskej Bystrici hostí výstavu diel Andreja Mazúra, Andrey Vittekovej, Daniely Mládenkovej a Pavly Lazárkovej – Trizuljakovej. Vernisáž výstavy sa uskutoční v piatok. Výstava potrvá do 13. júla a je spojená s predajom diel.

Štart sezóny na letnom kúpalisku

16. júna o 10:00, letné kúpalisko

Ak počasie nebude proti, potom sa letné kúpalisko v Považskom Bystrici otvorí už v sobotu.

Veterán tour Manín

16. júna o 10:00, parkovisko pred M-parkom

Spanilá jazda historických vozidiel povedie z Podjavorníka do Považskej Bystrice, kde je od 10:00 do 11:30 výstava vozidiel, pričom tá bude neskôr aj v Bytči (od 14:00), Stupnom (od 15:15), Brvništi (od 16:00) a Papradne (od 17:00).

Európsky motokrosový víkend vo Sverepci

16. – 17. júna, Národné kros centrum vo Sverepci

Elitní jazdci zo Slovenka a Čiech, bodujúci v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska – MX OPEN, sa vo Sverepci stretnú s mladými talentami európskej severozápadnej zóny vďaka Európskym majstrovstvám kategórií MX65 a MX85. V sobotu sú na programe voľné a merané tréningy ME aj MM SR. Nedeľa bude patriť len warm-upom a finálovým jazdám.

Tanečná zábava v prírode

16. júna o 20:00, areál futbalového ihriska v Čelkovej Lehote

Areál futbalového ihriska v Čelkovej Lehote privíta tanečnú zábavu. Do tanca bude hrať skupina Bonus z Podskalia, v predprograme sa bude hrať futbal a prebehne súťaž o otca roka. Vstup je voľný.

Deň detí a otcov v Domaniži

17. júna o 14:00, areál futbalového ihriska v Domaniži

V Domaniži sa bude v nedeľu oslavovať Deň detí a otcov. Nebudú chýbať súťaže, nafukovacie atrakcie a sladké odmeny.

Luis a ufóni

17. júna o 16:00, kino Mier

Invázia vesmírnej zábavy. Luis je pozemský chlapec, trochu samotár a vďaka otcovi na mimozemskú inteligenciu vždy veril. Teraz rieši hrozbu toho, že bude musieť odísť z domova na internát, keď z okna uvidí lietajúci tanier. Zvláštne kľučkuje, a nakoniec to napáli do stromu kúsok od jeho domu. Stretáva bláznivú trojku ufónov a hneď je mu jasné, že s nimi bude zábava. Nemecká animovaná komédia.

Taguj!

17. júna o 19:00, kino Mier

Každý rok sa na jeden mesiac stretne partia súťaživých kamarátov, ktorí sa s plným nasadením a bez akýchkoľvek pravidiel nechávajú strhnúť hrou – naháňačkou, ktorú hrávajú už od prvej triedy – riskujú svoje krky, prácu a vzťahy len preto, aby mohli toho druhého chytiť a vykríknuť: „Si to!“ Tento rok sa termín naháňačky prekrýva s dátumom svadby nepremožiteľného hráča, z ktorého sa tak stáva ľahký cieľ. Ale on vie, že prichádzajú… a je na to pripravený. Do kín prichádza komédia inšpirovaná skutočným príbehom.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Už 42. ročník výstavy umeleckej fotografie členov Zväzu slovenských fotografov pripravilo Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici v spolupráci PX Centrom. Záujemcovia si môžu pozrieť výber z fotografií 42. ročníka tejto výstavy do 20. júna. A to v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Karol Matejka: Z mojej tvorby

Kino Mier

Výstava obrazov neprofesionálneho výtvarníka z Považskej Bystrice. Môžete si ju pozrieť do 21. júna v rovnakých časoch, ako výstavu umeleckej fotografie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM