Filip Chudý Rôzne

Nemocnica v Považskej upozorňuje: Pri podozrení na koronavírus postupujte takto!

Celosvetovým strašiakom je koronavírus a nevyhýba sa ani Slovensku. NsP Považská Bystrica priniesla dôležitú informáciu.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Považskej upozorňuje: Pri podozrení na koronavírus postupujte takto!
Zdroj: TASR

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici na svojej facebookovej stránke zdieľa status primára interného oddelenia našej nemocnice Milana Kulkovského, v ktorom je upozornenie pre obyvateľov v súvislosti s výskytom koronavírusu 2019-nCoV.

„Žiadame obyvateľov okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava, aby v prípade pravdepodobnej nákazy koronavírusom (klinické prejavy infekcie dýchacích ciest, pozitívna anamnéza pobytu v rizikových oblastiach, prípadne kontakt s osobou, ktorá mohla byť nakazená), kontaktovali svojho obvodného lekára telefonicky, nie osobne,“ informovali z považskobys­trickej nemocnice.

„Prípadne sa dostavili priamo k vyšetreniu na najbližšie infekčné oddelenie, ktorým je v prípade nášho regiónu infekčné oddelenie vo Fakultnej nemocnici Trenčín,“ oznámil Kulkovský.

Podľa jeho slov sa tak zníži minimum riziko šírenia infekcie na osoby, s ktorými by mohla riziková osoba prísť do kontaktu v čakárni zdravotníckeho zariadenia.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Boj proti koronavírusu - respirátory idú na dračku
11
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM