Rôzne

Nemocnica v Považskej s novým oddelením: Hotové má byť pred Vianocami

Považskobystrická nemocnica bude mať nové oddelenie, ktoré vznikne v priestoroch bývalého kožného oddelenia. Aká je investícia?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Považskej s novým oddelením: Hotové má byť pred Vianocami
Zdroj: Dnes24.sk

Priestory bývalého kožného oddelenia Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici sa zmenia na nové geriatrické oddelenie. Do rekonštrukcie a materiálno-technického vybavenia investuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) viac ako 500 000 eur. Pre geriatrických pacientov by malo byť oddelenie k dispozícii ešte pred tohtoročnými Vianocami. Podľa námestníčky riaditeľa NsP v Považskej Bystrici pre ošetrovateľskú starostlivosť Jany Lunákovej v zrekonštruovanom oddelení vznikne 25 nových geriatrických lôžok a asi 20 nových pracovných miest pre zdravotnícky personál.

„Oddelenie bude určené pre akútnych pacientov nad 65 rokov. Nepôjde teda o doliečovacie oddelenie, ale o pacientov, ktorí sú momentálne hospitalizovaní na internom oddelení. Interné oddelenie je aj pre pacientov z Ilavského a Púchovského okresu. Vytvorením nového geriatrického oddelenia sa odľahčí internému oddeleniu,“ skonštatovala Lunáková.

Ako informovala vedúca oddelenia zdravotníctva a humánnej farmácie Úradu TSK Elena Štefíková, lôžkové kapacity nemocníc v TSK nie sú prispôsobené na starnutie obyvateľstva kraja. Norma stanovuje v Trenčianskom kraji minimálne 118 geriatrických lôžok, momentálne ich je vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne 68 a v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach 30. „TSK má prioritný záujem, aby sa geriatrické oddelenie zriadilo práve v považskobys­trickej nemocnici a vyčlenil na to finančné prostriedky zo svojho rozpočtu. Vyčlenené finančné prostriedky na stavebnú časť predstavujú 300 000 eur a predpokladané finančné prostriedky na vybavenie sú vo výške 221 000 eur,“ doplnila Štefíková.

Trenčiansky kraj podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku investoval za posledné štyri roky do NsP v PovažskejBystrici viac ako štyri milióny eur. „V tomto trende chceme pokračovať aj v ďalších rokoch rekonštrukciou a rozšírením anesteziologicko-resuscitačného oddelenia, jednotky intenzívnej starostlivosti, rekonštrukciou operačných sál a jednotlivých oddelení,“ doplnil Baška.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Nevšedný stánok na Považskobystrickom jarmoku: Cenu si určili zákazníci, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM