Filip Chudý Krimi

Nehoda v Považskej Bystrici: Auto zrazilo kolobežkára, pri páde utrpel zranenia

Letné obdobie nabáda k tomu, aby ľudia využívali na presuny aj iné dopravné prostriedky ako autá. Zároveň však stúpa aj počet nehôd.

Ilustračný obrázok k článku Nehoda v Považskej Bystrici: Auto zrazilo kolobežkára, pri páde utrpel zranenia
Zdroj: Facebook.com/Doprava v Považskej

Na Lánskej ulici v Považskej Bystrici pri úrade práce prišlo k dopravnej nehode. Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková, „podľa doteraz získaných informácií k nej došlo pravdepodobne tak, že vodič jazdiaci na osobnom motorovom vozidle vošiel do jazdnej dráhy mužovi jazdiacemu na elektrokolobežke po hlavnej ceste v smere od letného kúpaliska.“

Zranený kolobežkár

Ako ďalej uviedla, vodič auta zrejme nerešpektoval zvislé dopravné značenia P1 ,,daj prednosť v jazde!" a narazil do zadnej časti elektrokolobežky.

„Následkom čoho vodič kolobežky spadol, pričom utrpel ľahké zranenia,“ povedala krajská policajná hovorkyňa.

Dychové skúšky boli negatívne a škoda na vozidlách bola vyčíslená na približne 300 eur. Doplnila polícia k pondelňajšej rannej nehode.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Chýbajúce cyklotrasy

V iných mestách môžu cyklisti, kolobežkári či korčuliari využívať na presun bezpečné cyklotrasy, ktoré samosprávy pre obyvateľov vo veľkom budujú. V Považskej Bystrici sa nič také nedeje, pričom ľudia na sociálnych sieťach na to poukazujú. „Koľko nehôd ešte bude musieť byť, aby v Považskej Bystrici boli vybudované cesty a pruhy pre cyklistov a kolobežky?“ pýtajú sa vo facebookovej skupine Doprava v Považskej.

Polícii sme položili otázku, či v letnom období evidujú viac podobných nehôd v Považskej Bystrici a okolí, ktorých účastníkmi by boli cyklisti, kolobežkári, korčuliari a pod. „Čo sa týka letného obdobia, dopravných nehôd s účasťou cyklistov, kolobežkárov a korčuliarov je všeobecne viac, keďže ľudia sa vo zvýšenej miere pohybujú na týchto dopravných prostriedkoch, avšak počet takých kolízií je porovnateľný s minulými rokmi,“ uviedla Adámiková.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM