Filip Chudý Kultúra

Nával letnej zábavy: Odštartujme prázdniny v Považskej a okolí poriadnou akciou

Pomaly sa začínajú letné prázdniny. Ak hľadáte zaujímavé tipy, ako ich v úvode stráviť, potom je tento zoznam pre vás to pravé.

Ilustračný obrázok k článku Nával letnej zábavy: Odštartujme prázdniny v Považskej a okolí poriadnou akciou
Zdroj: TASR

Ukončená 2017/2018

29. júna o 11:30, športová hala

Všetka hádzanárska omladina! Zoberte rodičov a príďte ukončiť s nimi aj s nami tohtoročnú hádzanársku sezónu. Čaká vás dobrá zábava a aj niečo chutné do žalúdka.

Summer street party

29. júna o 19:00, pred mestským úradom

Letné prázdniny budú štartovať veľkou šou, pričom sa bude na čo tešiť, keďže prídu zaujímaví umelci.

Strážov Classic

30. júna o 8:00, Považská Bystrica a okolie

Už 4. ročník veterán rely majiteľov historických vozidiel. Miesto štartu i cieľa je v Považskom Podhradí. Mottom 4. ročníka je spoznávanie zaujímavých miest za volantom veterána bez pretekania. Navštívi sa aj centrum Považskej Bystrice.

Zelená Modrá 2018

30. júna – 1. júla, Čelkova Lehota a Pružina

Všetkých, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky, pozýva Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy, obce Čelkova Lehota a Pružina so spoluorganizátormi na podujatie Zelená Modrá 2018. V Čelkovej Lehote bude program v sobotu od 9:00, v pružinskej Dúpnej jaskyni v nedeľu od 10:00.

Detská Tour Petra Sagana v Považskej Bystrici

30. júna o 10:30, fontána pri kine Mier

Detská Tour Petra Sagana sa uskutoční tento rok aj v našom meste. Na preteky sa môžu prihlásiť deti do 14 rokov (ročník 2004 a mladší). Cyklistický okruh je väčšinou nenáročný (lúka, ihrisko, lesná cesta) a malým cyklistom môžete fandiť priamo na trati. Počas súťaže prebieha aj kultúrny program.

Tanečný večer s dychovkami

30. júna o 19:00, areál ihriska v Dolnom Moštenci

Už tradičný Tanečný večer, kde sa môžete zabávať nielen s DH Mošteňanka, ale aj s DH Kolárovičanka, DH Predmierčanka a s Moštenskými Pajtášmi. Bude vstup zdarma a s prichystaným chladeným pivečkom a skvelým gulášom.

Som sexy

30. júna o 19:00, kino Mier

Všetko je v hlave. Renee je obyčajná žena s ľahkou kolísavou nadváhou a s ťažko kolísavým sebavedomím. Má kamošky, má prácu, občas i priateľa, občas i na dlhšiu dobu, ale keď sa pozrie do zrkadla, vidí iba to najhoršie. Pri jednej z jázd vo fitku, kde na rotopede márne stíha nižšiu váhu, spadne a udrie sa do hlavy. Pre istotu hneď dvakrát. Keď sa preberie, zistí, že kúzla a spravodlivosť predsa len existujú. Stala sa z nej totiž neodolateľná krásavica, zrazu vyzerá ako božská supermodelka. Americká komédia.

1. premietanie na ihrisku v Prečíne

30. júna o 21:30, areál ihriska v Prečíne

V sobotu bude v Prečíne premietanie letného kina. Vstupné je zadarmo. Potrebné je si zobrať niečo na sedenie. Bude sa premietať film Zúfalé ženy robia zúfalé veci.

Summer Biograf

30. júna o 21:45, areál ZŠ v Považskom Podhradí

Už šiesty ročník letného kina pod hviezdami. Môžete si vychutnať atmosféru letného kina v retro štýle. V sobotu večer sa bude premietať film Tajný život maznáčikov.

PX Streetball 2018

1. júla o 15:00, fontána pri kine Mier

Považská Bystrica zažije podujatie, na ktorom sa nebudú len merať sily v pouličnom basketbale, známom tiež ako streetball. Bude pripravený aj bohatý sprievodný program s koncertom hip-hopovej skupiny Modré hory.

Preložená cyklojazda: Od Mieru cez Lánsku až ku Cooltajneru

1. júla o 15:00, štart pri kine Mier

Občianske združenie Cooltajner spoločne s partnermi pozýva na cyklojazdu Považskou Bystricou. Táto jazda nebude len o bicykloch, bude to hlavne príjemná letná párty s priateľmi, zábavou, piknikom a bohatým programom.

Pat & Mat opäť v akcii

1. júla o 16:00, kino Mier

Slniečko svieti, leto je v plnom prúde a Pat a Mat, naši dvaja smoliari, sa púšťajú do ďalších kutilských výziev. V ich podaní nič nie je nemožné, komplikácia nie je prekážkou a katastrofa je tá správna cesta k cieľu. V nových príbehoch nám obaja kutilovia predvedú ako opraviť odpad, postaviť plot alebo vyčistiť komín a žiadne moderné riešenia im nie sú cudzie, či je to dron alebo solárna energia.

Koncert českej pianistky Báry Zmekovej

1. júla o 18:00, Cooltajner

Prvý z letných koncertov v Cooltajneri. Predstaví sa česká pianistka a pesničkárka Bára Zmeková spoločne s Vladom Micenkom. Koncert sa uskutoční v nedeľu „na rukách,“ v prípade nepriaznivého počasia v Retre.

Jurský svet: Zánik ríše

1. júla o 19:00, kino Mier

Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Aspoň na Isla Nubar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, pokiaľ sa jeho exponátom nepodarilo utiecť z klietok. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých dôb opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom. Lenže teraz sa za nimi musia vrátiť. Prečo?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM